کارشناسی خودرو
21
ژوئن

استعلام خرید خودرو

استعلام خرید خودرو

استعلام خرید خودرو یکی از اولین کارهایی است که شما به عنوان یک خریدار و حتی فروشنده می بایست قبل از اقدام به خرید یا فروش خودروی خود انجام دهید. استعلام خرید خودرو در واقع مشخص کردن محدوده قیمت و ارزشی اتومبیل شماست. اگر شما فروشنده یک خودرو و یا خریدار یک اتومبیل هستید، حتما به مواردی که در ادامه گفته می شود توجه نمایید.

استعلام خرید خودرو برای فروشنده خودرو می تواند دارای محاسن بسیار مناسبی باشد. اگر شما قصد خرید خودروی خود را دارید، می توانید با گرفتن استعلام خرید خودرو از مراکز و بازارهای مختلف، به حدود قیمتی خودروی خود واقف شوید. تصور کنید که شما یک خودروی پراید با سال ساخت 94 را دارید و در سال 99 قصد فروش این خودروی پراید خود را دارید. اگر شما یک معامله گر قدیمی نباشید و با بازار خرید و فروش خودرو آشنا نباشید بهتر است با مراجعه به سایت های فروش خودرو و سپس با مراجعه به نرم افزارهای موبایلی فروش خودرو، از میزان خرید یا فروش خودروی خود آگاه شوید و سپس قیمت حدودی خودروی پراید سال 94 را به دست آورید. این روش گرد آوری اطلاعات را استعلام خرید خودرو می گویند. پیشنهاد می شود که حتی به بنگاه های ماشین نیز زنگ بزنید و خود را به عنوان یک خریدار پراید 94 معرفی کنید و از صاحب بنگاه بخواهید که اگر چنین خودرویی دارد، قیمت آن را به شما بگوید.

استعلام خرید خودرو شاید کمی زمانبر باشد اما نهایتاً می تواند به شما دید مناسب برای قیمت گدذاری و ارزش گذاری خودروی خود را بدهد. برای استعلام خرید خودرو بهتر است از ترکیب تماس تلفنی با بنگاه های ماشین، مراجعه به وبسایت های معتبر و نیز نصب برنامه های موبایل مربوطه، استفاده نمایید.

استعلام خرید خودرو می تواند به روش های سنتی نیز صورت پذیرد. به عنوان مثال شما می توانید با توجه به موقعیت جغرافیای و شهرستان خود، به محل تجمع بازارهای فروش خودرو مراجعه نمایید و به صورت حضوری از قیمت خودروهای موجود آگاهی یابید. به عنوان مثال در شهر تهران، پارکینگ خودروی چیتگر از جمله محل های تجمع افراد خریدار و فروشنده خودرو می باشد که معمولا این بازار در روز جمعه و از حوالی صبح شروع و تا بعد از ظهر دایر است و شما نیز برای استعلام خرید خودرو می توانید به سادگی به این مراکز مراجعه و به صورت حضوری استعلام خرید خودرو ی خود را انجام دهید.