23
مه

درخواست کارشناس خودرو

درخواست کارشناس خودرو از اتوبلد

درخواست کارشناسی خودرو

مجتمع فنی کارشناسی خودرو ی اتوبلد به شما خریداران اتومبیل، پیشنهاد می کند که برای یک خرید مطمئن، ابتدا خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روش انتخاب شما بهتر است بر اساس، میزان سرمایه و توان مالی، نوع کاربری و استفاده از خودرو، تعداد افراد خانواده و سبک زندگی، هزینه های نگهداری و تعمیرات خودرو، امکانات و آپشن خودرو، امنیت محل پارکینگ شخصی و نیز مهارت شما در استفاده از خودرو، باشد. رعایت تمام این نکات، باعث می شود که شما یک انتخاب مناسب برای خرید خودرو داشته باشید.

البته یک پیشنهاد جالب برای شما و آن اینکه، شما پس از تعیین بودجه، می توانید ضمن تماس با کارشناسان مجموعه اتوبلد، با دریافت مشاوره های مناسب و منطقی از روش خرید خود آگاهی بیشتری پیدا نمایید. به عنوان مثال اگر قصد خرید یک اتومبیل دارید می توانید با ارائه یک درخواست کارشناس خودرو از سامانه اتوبلد، از کارشناسان بخواهید که شما را در امر خرید یک اتومبیل کمک نمایند و این موضوع باعث می شود که شما بدانید که در ازای بودجه ای که کنار گذاشته این چه نوع انتخاب هایی داری و چه مدل از خودروهایی می توانید خرید نمایید.

درخواست کارشناس خودرو می تواند اولین قدم برای یک خرید مطمئن باشد. البته باید گفت که تمامی اطلاعات و درخواست های شما در سامانه اتوبلد به صورت کاملا امن و مطمئن، ثبت و ایمن نگه داشته می شود.

در ادامه شما پس از دریافت مشاوره مناسب می توانید درخواست کارشناس خودرو را به اتوبلد بدهید و سپس کارشناسان این مجموعه در لحظه خرید شما حضور یافته و بر اساس شرایط ارزیابی کارشناسی خود را ارائه می دهند. باید گفت که بهترین گزینه برای شما در هنگام خرید یک اتومبیل، درخواست کارشناس خودرو می باشد که خرید شما را به گونه ای تضمین نماید. درخواست کارشناس خودرو در واقع شانس شما را برای یک خرید مطمئن بالا می برد و از ریسک های احتمالی این خرید می کاهد. نهایتا شما می توانید با توجه به اطلاعات دریافت شده از سوی کارشناس خودرو در اتوبلد، به خرید مطمئن اتومبیل خود پرداخته و یک خرید مطمئن و کامل را تجربه نمایید

اعزام کارشناس خودرو به محل

درخواست کارشناس خودرو بدون محدودیت در تهران

مطمئناً کارشناسی خودرو در شرایط غیر کارگاهی نیازمند مهارت و دستگاه ها و تجهیزات پرتابل ارزیابی می باشد. روش های تشخیصی محیط غیرکارگاهی، با محیط های آزاد بسیار متفاوت است. البته که کارشناسی خودرو در محیط اتاق های نور و محیط کارگاهی تشخیص و کارشنای خودرو بسیار از کیفیت مناسبی برخوردار است اما می توان گفت که استفاده از تجهیزات مناسب برای تشخیص و کارشناسی خودرو در سایر محیط ها نیز می توان روش مناسبی برای تشخیص و ارزیابی خودروها باشد.

پیشنهاد می شود که برای درخواست کارشناس خودرو، ابتدا محل خودرو و زمان مناسب را با فروشنده هماهنگ نمایید. حتما باید خودرو در زمان روز انجام پذیرد و ترجیحا در نور طبیعی روز این بررسی صورت پذیرد. پس از تعیین محل و زمان مناسب، آدرس دقیق و صحیح را به کارشناسان اتوبلد ارائه داده و در ادامه کارشناس مربوطه در زمان و مکان معین شده حاضر می شوند.

درخواست کارشناس خودرو می تواند در زمان مناسب به کمک شما آید و هزینه های شما را به صورت بهینه شده ای در هنگام خرید اتومبیل مدیریت نماید. اینکه شما در قبال یک اتومبیل معیوب هزینه پرداخت نمایید، موضوعی بسیار تلخ می باشد اما اگر بتوانید با همکاری و درخواست کارشناس خودرو در هنگام معامله از خدمات کارشناسی استفاده نمایید، مطمئن باشید که یک خرید موفق خواهید داشت.

شاید گاهی اتفاق بیافتد که خودروی مورد نظر شما در پارکینگ ساختمانی و یا در فضای مسقفی با نور مصنوعی قرار گرفته است. در این شرایط ممکن است شما درخواست کارشناس خودرو داشته باشید، پیشنهاد می کنیم قبل از هماهنگی حضور کارشناس، در ابتدا به هر طریقی که شده است از مالک خودرو بخواهید که خودرو را از محل پارکینک به محلی که دارای نور طبیعی می باشد منتقل کند و سپس اقدام به حضور کارشناس خودرو نمایید.

اینکه دائماً تأکید می شود که کارشناسی خودرو در یک محیط روباز با نور طبیعی انجام شود به منظور با کیفیت تر شدن امر کارشناسی می باشد. هنگامی که شما درخواست کارشناس خودرو می کنید، کارشناس مربوطه با همراه آوردن تجهیزات تست و بازرسی خود در محل حاضر می شود و اگر شرایط مهیا باشد می تواند تجهیزات خود را استفاده نماید و کارشناسی مناسبی را ارائه نماید.

همانطور که می دانید کارشناسی خودرو دارای بخش های مختلفی می باشد. از جمله بخش های مهم کارشناسی خودرو، کارشناسی رنگ و بدنه این قسمت است. کارشناسی بدنه خودرو و رنگ خودرو به صورت لمسی، چشمی و تست دیجیتال صورت می پذیرد.

تشخیص حقیقی و کارشناسی رنگ و بدنه خودرو، به هر سه عامل بالا مربوط می شود اگر نتوان از هر سه شیوه استفاده نمود، کارشناسی خودرو با مشکل مواجه می شود. از این رو است که باید کارشناسی خودرو در محل های روباز، و در ساعات روشنایی روز اتفاق بیافتد، تا هیچ جزئیاتی از دید کارشناس خودرو مخفی نماند.

درخواست کارشناس خودرو، تنها یک درخواست ساده برای تنها نبودن شما در زمان معامله خودرو نیست. اگر چنین بود، شما می توانستید با یکی از دوستان یا اقوام خود برای خرید یک ماشین بروید. اما درخواست کارشناس خودرو در واقع ایجاد ضمانت انتخاب صحیح شما است.

کارشناس خودرو به شما نمی گوید که یک خودرو را خرید کنید یا خرید نکنید. کارشناس خودرو در واقع اطلاعات و آگاهی شما را در قبال اتومبیلی که قصد خرید آن را دارید بالا می برد. از این رو می توانید با نهایت کیفیت در اطلاعات خود، یک انتخاب دقیق و مطمئن انجام دهید.

در زمان خرید نیاز به عجله زیادی نیست. چه در روایات و چه در باورهای عامیانه ما ایرانی ها، عجله نمودن در فعالیت ها کار خوبی نیست. هر چند از طرف دیگر، تأخیر و تنبلی نیز نکوهش شده است. اما باید به این نکته توجه نماییم که عجله بی مورد در امر خرید کالای مهمی مثل خودرو، می تواند باعث از بین رفتن سرمایه ما شود. از آنجایی که در کشور ایران، خودرو به عنوان یک کالای سرمایه است، لذا می بایست برای خرید این کالا از حساسیت بالایی برخوردار باشیم.

خرید یک خودروی معیوب، نهایتاً علاوه بر ضررهای مالی می تواند منجر به ضررهای روحی و زمانی نیز شود. وقت و زمان هدر رفته در این کش مکش های معامله و دعواهای پس از یک معامله بد، از جمله سرمایه های از دست رفته شما در هنگام یک معامله نا مناسب است.

اگر واقعاً دلتان برای سرمایه تان می سوزد و اگر میخواهید در قبال پولی که پرداخت می کنید، یک اتومبیل مناسب خرید نمایید، بهتر است با درخواست کارشناس خودرو در زمان معامله، اطمینان خاطر بیشتری را برای خود ایجاد نمایید.

چنانچه قصد خرید خودرویی را دارید، حتما شخصاً آن خودرو را انتخاب کنید. زیرا اگر خودرو دارای عیب و عیوبی باشد، مطمئناً در زمان بروز مشکل و یا فهمیدن عیبی در خودرو، مستقیماً به سراغ آن شخصی که به شما پیشنهاد خرید خودرو را نمود می روید و از این به نوعی طلب کار خواهید شد و حتی شاید کار به دعوا و دلخوری نیز بیانجامد.

از همین رو است که پیشنهاد می کنیم که بدون توصیه هیچ کس، اقدام به خرید اتومبیل کنید و تمام مسئولیت خرید خودرو را فقط و فقط خود بر عهده بگیرید.

اما بسیار واضح است که هیچ کس در دنیا نمی تواند تمامی علوم لازم برای فعالیت های خود را داشته باشد. مطمئناً اکثر افراد دارای علم کارشناسی خودرو نمی باشند. اما از آنجایی که می بایست خرید خودرو را به صورت شخصی انجام دهیم و مسئولیت آن را نیز بپذیریم، می بایست علاوه براین پذیریش مسئولیت، انتخاب صحیح و درستی را نیز انجام دهیم.

در این شرایط است که درخواست کارشناس خودرو می تواند بهترین گزینه باشد. کارشناس خودرو به شما کمک می کند که تصمیم صحیح و درستی را در شرایط حساس خرید خودرو اتخاذ نمایید. درخواست کارشناس خودرو همان اطمینان خاطری است که اکثر افراد در هنگام انجام معامله خودرو به دنبال آن هستند و باز هم باید تکرار نماییم که کارشناس خودرو، هیچ گاه به شما نمی گوید که آن خودرو را معامله کنید و یا از معامله کردن آن منصرف شوید، بلکه مهم ترین کار کارشناس خودرو این است که در شرایطی برابر و بدون جانب داری، اطلاعات شفاف و مناسبی را در اختیار خریدار و فروشنده به عنوان طرفین معامله قرار دهد تا طرفین بتوانند بر اساس اطلاعات واقعی و صحیح یک معامله بدون دردسر و مناسب انجام دهند.

و اما چگونه درخواست کارشناس خودرو را به اتوبلد بدهیم؟

اگر شما با توجه به شرایط مالی و کاربری خود، خودروی مناسبی را انتخاب کردید در ابتدا به مالک خودرو اطلاع می دهید که قصد معرفی خودرو به کارشناس خودرو را دارید. در این شرایط دو حالت به وجود می آید، حالت اول ممکن است مالک خودرو کمی دست پاچه شود و هیجان زده رفتار کند و به نحوی بخواهد شما را از حضور کارشناس خودرو بر حذر دارد. در این حالت می گویند که تمایل به ارائه تخفیف بیشتر دارند و یا مالک خودرو می گوید کسی را همراه نیاورید یا بهانه هایی که نهایتاً باعث می شود از شما بخواهد که کارشناس خودرو را به همراه نیاورید. اگر این شرایط به وجود آمد، مطمئن باشید که خودرو ی مورد نظر دچار مشکل است و باید به خرید و معامله با آن شخص شک کنید و پیشنهاد می شود که در همان وهله اول به سمت معامله کردن آن خودرو نروید.

اما اگر به مالک خودرو گفتید که قصد حضور کارشناس خودرو را دارید و مالک موافقت نبود، در ادامه از او بخواهید که حتماً خودرو را در زمان مشخص در فضای باز قرار دهید و سپس ضمن تماس با کارشناس خودرو اتوبلد در زمان و مکان مقرر هماهنگی های لازم را بعمل آورده تا بعد از آن بتوانید یک معامله مناسب را در شرایط برابر انجام دهید.

پس از تعیین محل، زمان و نوع خودرو، کارشناس مربوطه طبق قرار و هماهنگی قبلی، به محل اعزام شده و پس از کارشناسی خودرو، برگه کارشناسی را به خریدار تحویل و در صورت تمایل خریدار، خودرو معامله می شود و سپس مراحل خرید و فروش توسط خریدار و فروشنده به صورت کاملا شفاف و دو طرفه صورت می پذیرد. البته مجدداً تأکید می شود که در هنگام معامله و ارزشگذاری های ریالی خودرو و سایر مسائل حقوقی و قیمتی، کارشناس خودرو هیچ دخالتی نمی نماید.

پیشنهاد می گردد برای درخواست کارشناس خودرو موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 1. تشخیص کارکرد حقیقی خودرو، ممکن است در برخی از خودروها از طریق دیاگ امکان پذیر نباشد و کارشناس خودرو به صورت تجربی و چشمی و حدودی می تواند، کیلومتر طی شده را مشخص نماید.
 2. برای انجام معامله بهتر، حتماً بر اساس شرایط مالی و کاربری خود، خودرو را انتخاب نمایید و حتماً شخصاً قبل از حضور کارشناس، خودروی مورد نظر را روئیت کنید.
 3. درخواست کارشناس خودرو، منوط به درخواست رسمی و ثبت درخواست به صورت تلفنی در مجموعه اتوبلد می باشد
 4. کارشناس خودرو تنها به بررسی و کارشناسی خودرو می پردازد و هیچ گونه ارائه نظرهای کارشناسی درباره قیمت خودرو ارائه نمی دهد.
 5. درخواست کارشناسی خودرو بر اساس ضوابط مستند انجام می شود و نظرات کارشناسی به صورت مکتوب به درخواست کننده ارائه می شود.
 6. کارشناسی خودرو در بخش های بدنه و فنی خودرو و برق خودرو انجام می شود و تست رانندگی تنها و تنها با اجازه مالک خودرو انجام می شود و در صورت عدم موافقت مالک این تست انجام نخواهد شد و خودرو به صورت تست روشن درجا انجام می گیرد.
 7. برگه های استعلام کارشناسی خودروها، تنها از طریق تماس با مجموعه اتوبلد امکان پذیر می باشد.
 8. مسائل حقوقی و موارد مربوط به نیروی انتظامی از طریق مراجع قانونی مشخص می گردد و در شرایط کارشناسی خودرو نمی باشد و در صورت ارائه خدمات این چنینی، خدمات ارائه شده بر اساس شرایط خدمات تکمیلی محاسبه می شود و هزینه های مربوطه دریافت می شود.
 9. قرار گرفتن خودرو در شرایط محیطی مناسب بر عهده خریدار خودرو می باشد و کارشناسان مجموعه اتوبلد تنها به حد کفایت در شرایط نا مساعد امکان ارائه کارشناسی خودرو دارند. مواردی مانند کثیف بودن خودرو و مشخص نبودن رنگ بدنه، شرایط باران و برف، شرایط قرار داشتن خودرو در محیط های بسته و تاریک، می تواند بر کیفیت خدمات تأثیر بگذارد.
 10. درخواست کارشناس خودرو در اتوبلد بر اساس شرایط و قوانین فنی اتفاق می افتد و کارشناس خودرو سعی می کند تا بر اساس چک لیست موجود در صنایع خودرو سازی تمامی بررسی های خود را انجام دهد. لذا از درخواست های بی مورد خودداری نموده تا کیفیت امر کارشناسی به صورت مستمر حفظ شود.
 11. برگه کارشناسی خودرو از اعتبار قانونی ساقط بوده و تنها به منظور درخواست خریدار یا فروشنده صادر می شود.
 12. قیمت ها و تعرفه های مربوط به کارشناسی به صورت هزینه های عرفی و منطقی و متناسب با شرایط اتومبیل تعریف می شود. مسائلی مانند تست های آپشن و رانندگی، هم می تواند در قیمت تأثیرگذار باشد. (پیشنهاد: از قیمت های کذایی و ارزان قیمت جدا پرهیز نمایید)
 13. کارشناسان اتوبلد هیچ گونه مسئولیتی در قبال قیمت خودرو و ارزشگذاری آن ندارند و این موضوع بر عهده طرفین معامله می باشد.
 14. تعویض یا تغییر قسمت های غیر فلزی خودرو مانند سپرها، درزگیرها، چراغ ها یا سایر موارد در صورت کارکرد صحیح، به عنوان نقص خودرو شناخته نمی شود و تأثیری در کارشناسی فنی خودرو ندارد.