16
مه

کارشناسی خودرو | خودروهای دست دوم

صنعت خودرو ایران از دو کارخانه اصلی و برتر داخلی و نیز چندین خودروساز دو ملیتی تشکیل شده است البته لازم به ذکر است که خودروسازهایی که به صورت شریک تجاری با یک شریک خارجی فعالیت می کنند در واقع آن شریک خارجی کسی نیست جز کشور “دوست، برادر و همسایه” چین که اثر خودروسازها به نحوی با بخش صنعت این کشور همکاری می کنند. با توجه به موضوع بسیار مهم افزایش قیمت ها و گرانی های سر سام آور دو سال اخیر، بازار خودروهای استفاده شده رشد چشمگیری را نشان داده است و به نوعی دارای ارزش اختصاصی مربوط به بازار خود شده است و سهم بیشتری از ارزش کل بازار را از نظر حجم معاملات و یا میانگین ریالی قیمت ها به خود اختصاص داه است. به عنوان مثال طبق برخی از آمارها، بازار اتومبیل دست دوم 51٪ از کل فروش در سال 2018 با رقمی حدود 30 میلیارد تومان در سراسر کشور اتفاق افتاده است.

از سوی دیگر، صنعت خودروسازی ایران برای 3 سال متوالی روند نزولی خود را حفظ کرده است که هر دو بخش خودروهای نو و دست دوم با بر اساس شرایط پیش آمده روند رشد و یا نزول آن ها دست خوش تغییراتی شده است. متأسفانه آمارهای مناسبی از سوی اتحادیه فروشندگان ماشین و بنگاه داران، از خرید و فروش خودروهای دست دوم در دست نیست و یا اتحادیه دفاتر اسناد نیز آماری از نقل و انتقال خودروهای دست دوم ارائه نمی دهد و یا پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص آمار تعویض پلاک خودروهای دست دوم گزارشی تا کنون ارائه نداده است تا بتوانیم به اعداد و ارقام واقعی تر نزدیک شویم.

بسیاری از افرادی که برای خرید خودرو به بازارهای فروش خودروی دست دوم مراجعه می‌کنند، اطلاعات کافی نسبت به مباحث فنی خودرو ندارند. و در این میان ممکن است تحت تاثیر صحبت‌های فروشندگان قرار گرفته که بعضا امکان دارد اغراق ‌آمیز یا حتی اشتباه باشند و یا این که در بعضی از موارد برخی فروشندگان با زدن واکس و یا پولیش ‌کردن بدنه و تمیزکاری ‌های بخش های مختلف خودرو، چشم خریدار را از ایرادات احتمالی دور نگه ‌دارند.

این روزها بازارهای رسمی و غیررسمی زیادی برای نمایش و فروش خودروهای دست دوم در پایتخت وجود دارد که هر یک در بازه زمانی خاصی برگزار می‌شود. توصیه ما این است که حتما با یک کارشناس مجرب به این بازارها مراجعه کنید.

طبق اصول اقتصادی جوامع مدنی، مالکیت خودرو سهم بسزایی در اقتصاد یک کشور دارد. مالیات برای خرید و فروش اتومبیل های جدید یا استفاده شده و قیمت سوخت نمونه های بسیار ویژه ای برای آن است. همچنین اقتصاد ایران این موضوع بسیار حائز اهمیت است زیرا خودرو در ایران به عنوان یک کالای سرمایه ای محاسبه می شود.

افرادی که ماشین دارند و یا صاحب یک اتومبیل هستند همیشه آماده خرید و فروش خودروی خود یا خودروی دیگری هستند. صاحبان ماشین، می خواهند از این پتانسیل استفاده بیشتری ببرند. معمولا مالکان خودروهای مدل پایین تر علاقه فراوانی به خرید خودورهای جدید تر و نو تر دارند. این ممکن است به عنوان یکی دیگر از کمک های بالقوه در اقتصاد کشور یک کشور در نظر گرفته شود

می توان گفت تقاضا برای خودروی جدید یا استفاده شده در ایران در حالی افزایش یافته است در عین حال  تعداد، طول و کیفیت بزرگراه ها بین شهرهای ایران همچنین افزایش یافته است علاوه بر این، فرصت های اعتباری ارائه شده توسط موسسات مالی نیز به افزایش رونق خودروهای دست دوم کمک می کند. شاید در دو سال گذشته، بانک های عامل، وامهایی تحت عنوان وام خرید خودرو و یا وام کمک خرید خودرو را به مشتریان خود ارائه می دادند.

اما در حال حاضر مبالغ وام ها افزایش چندانی نداشته اند و و با مبالغ دو سال گذشته در بخش دریافت وام خودرو، در حال حاضر فقط می توان خودروهای دست دوم با میزان مصرف بالا خرید. یعنی اینکه قیمت خودروهای نو و صفر آنقدر افزایش یافته است که وام های فعلی به درد خرید یک خودروی صفر می خورد و افراد تنها می توانند با دریافت این وام ها اقدام به خرید خودروهای دست دوم نمایند.

بسیاری از افرادی که برای خرید خودرو به بازارهای فروش خودروی دست دوم مراجعه می‌کنند، اطلاعات کافی نسبت به مباحث فنی خودرو ندارند. و در این میان ممکن است تحت تاثیر صحبت‌های فروشندگان قرار گرفته که بعضا امکان دارد اغراق ‌آمیز یا حتی اشتباه باشند و یا این که در بعضی از موارد برخی فروشندگان با زدن واکس و یا پولیش ‌کردن بدنه و تمیزکاری ‌های بخش های مختلف خودرو، چشم خریدار را از ایرادات احتمالی دور نگه ‌دارند.

از آنجایی که مردم تمایل زیادی به داشتن و مالکیت خودرو در ایران دارند، لذا سهم بزرگی از تراکنش های مالی در بخش صنعت و یا مالیات در موضوع خودروهای دست دوم ایجاد می شود. از این رو می بایست به طور ویژه ای به این بازار توجه نمود.

فروش خودروها به دو دسته خودروهای صفر و کارکرده طبقه بندی می شوند. هر دوی این بازارها دارای استراتژی فروش هستند اما از یکدیگر بسیار متفاوت می باشند.

اتومبیل های جدید توسط نمایندگی های مجاز فروخته می شوند که از نام ها تولید کنندگان برای تجارت خود استفاده می کنند و به طور موازی نیز نمایندگی های عمومی که خودروهای مارک های مختلفی را می فروشند نیز در بازار عمومی به عنوان بنگاه ماشین شناخته می شوند.  هر دوی این گروه ها دارای فروشگاه های فروش مستقیم می باشند. در موضوع نمایندگی، وجود شبکه فروشگاه های زنجیره ای محلیت ندارد زیرا در ایران خودروسازها به هر شخصی یک کد نمایندگی می دهند و برای هر کد نمایندگی یک محل اختصاصی در نظر گرفته می شود. اما در بخش خودروهای دست دوم، بنگاه های خرید و فروش ماشین سعی می کنند اتومبیل ها را به مشتری واقعی بفروشند و از طریق دادن اطلاعات به مشتری و استفاده از سایر راهکارهای فروش در نهایت محصول خود را به فروش می رسانند.

همینطور برخی از صاحبان خودرو، به دلیل عدم اطمینان به بنگاه های معاملاتی خودرو و یا بازارهای دست دوم، تمایل بیشتر برای فعالیت های فروش خود از طریق وب سایت های اینترنتی و یا نرم افزارهای موبایلی خرید و فروش .

لزوم توجه به بازار خودروهای دست دوم از آنجایی بسیار مهم است که، مردم سرمایه خود را به این بازار آورده و می خواهند کالایی را خریداری نمایند که علاوه بر حفظ سرمایه خود، از آن نیز به خوبی استفاده نمیاند.

خودرو یک وسیله کاملا کاربردی است و با توجه به این که وسیله های نقلیه علاوه بر کارایی می بایست موضوع ایمنی آن نیز مورد بررسی قرار بگیرند، می بایست در این موضوع بسیار حساس برخورد نمود. بازارهای موجود در بخش خودرهای دست دوم در اکثر شهرها ایران وجود دارد.

در برخی از شهرستان ها به دلیل کمی جمعیت و یا عدم نیاز به بازارهای حاشیه ای، این نقش را بنگاه های معاملاتی بر عهده می گیرند. با توجه به میزان خودروهای موجود در هر شهر و برآورد تقاضای خرید و فروش خودروهای کاردکرده، می توان به این موضوع رسید که چرا برخی از شهرستان ها، بازار بنگاه های ماشین داغ تر از بازارهای خرید و فروش حاشیه ای می باشد.

در موضوع بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم می بایست به چند فاکتور اصلی در این زمینه توجه نمود:

  1. میزان خودروهای موجود در یک منطقه جغرافیایی مانند شهر، شهرستان و یا کلانشهر
  2. میزان تقاضای خرید و فروش خودروهای صفر و کارکرده
  3. نزدیکی به مناطق آزاد
  4. نزدیکی به کارخانه های تولید خودرو

هر یک از این چهار عامل، به نوبه خود می تواند در افزایش و یا کاهش میزان تقاضای افراد یک بخش از موقعیت جغرافیایی تأثیر به سزایی بگذارد.

—-

به عنوان مثال، اکثر افرادی که در مناطق نزدیک به بنادر آزاد و یا مناطق آزاد گمرکی می باشند، تمایل بیشتری به خرید و فروش و یا استفاده از خودروهای خارجی دارند. موید این گفته می تواند شهر تبریز، بند انزلی و یا خوزستان باشد که با توجه به نزدیکی به مناطق ازاد گمرکی، حدود نیمی از خودروهای این مناطق با پلاک منطقه آزاد ترخیص شده است.

و یا اگر در کارخانه های تولیدی برخی از ماشین سازان در برخی از شهرستان ها باشد، خود رو های مربوط به آن تولید کننده در آن شهر بیشتر می شود.

با توجه به آنکه اکثر افراد و یا مالکان خودرو به اصطلاح امروزی فقط ماشین سوار می شوند و آن را مصرف می کنند، از فرایندهای فنی و کیفی خودرو، آشنایی کافی ندارند و این عدم شناخت صحیح از خودرو، زمانی آن ها را دچار مشکل می کنند که میخواهند خودرویی را خریداری نمایند و یا خودرو ای را بفروشند. در هر دو حالت، افراد عادی جامعه، به دلیل عدم شناخت و تخصص در این بخش، عمدتا با ضررهای مالی بسیاری مواجه می شوند.

اتوبلد را بشناسید

در گذشته فضای بازار و فضای کسب و کار و از آن مهم تر فضای زندگی و امرار معاش مردم، با کمترین حالت دوگانگی و دورویی مواجه بود و اکثر افراد در کاسبی و حرفه خود، دارای سلامت رفتاری و یا کلامی بودند و موضوعات مذهبی و دینی و علی الخصوص خداوند را محوریت رفتار و کلام خود قرار می دادند و به دین واسطه تمامی رفتار خود را مبتنی بر عدم گناه و دروغ استوار می کردند.

اما در حال حاضر تغییر سبک زندگی و گذار از سنت به مدرنیته، سوغات های خاصی را به همراه داشت که در شرایط کنونی زندگی در اکثر جوامع این آسیب ها به عنوان روزمره گی شناخته می شود.

بازار خودروهای دست دوم نیز، شاید بازرترین دلیل برای وجود آسیب های مختلف فرهنگی و اجتماعی در کشور عزیزمان ایران باشد. بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم در ایران و علی الخصوص در پایتخت ایران یعنی تهران، نماد یک بازار مکاره و پر از دروغ می باشد به نحوی که افراد فروشنده و یا خریدار، به دو دسته بدها و خوبها تقسیم شده اند و به سختی می توان بین این دو گروه تفاوت قائل شد.

اگر شما یک مصرف کننده عادی باشد و یک خودروی پراید داشته باشید و برای فروش این خودرو به بازار چیتگر و یا عبدال آباد در تهران بروید، شاید به سادگی نتوانید خودروی خود را به قیمت مناسب به فروش برسانید و در نهایت، به فکر دادن آگهی روزنامه و یا سایت های خرید و فروش می افتید که متأسفانه در این بخش از بازار خودروهای دست دوم دلالان نیز حضور دارند.

شاید کلمه “فقط خریدار واقعی تماس بگیرد” در اکثر آگهی ها به این دلیل باشد که زمانی شما برای ایجاد یک آگهی فروش خودروی پراید خود اقدام می کنید، پس از درج آگهی، اکثر افرادی که با شما تماس می گیرند کسانی هستند که شغلشان خرید و فروش ماشین است و یا از بنگاه معاملاتی تماس می گیرند و یا جزو افرادی هستند که با موتورسیکلت در سطح شهر می چرخند و پس از دیدن آگهی های روزنامه با صاحبان خودرو تماس گرفته و ماشین آنها را قیمت گذاری می کنند.

چه باید کرد

ممکن است برایتان مشکلی پیش بیاید و نیاز به مبلغ مالی داشته باشید، در این شرایط اولین وسیله ای که به فکر فروختن آن می افتید، خودری سواری شما است. زمانی که تصمیم به فروش اتومبیل می کنید، تازه دردسر شما شروع می شود. مسائلی مانند اینکه

  1. این ماشین را به که بفروشم؟
  2. آیا قیمت مناسبی برای این ماشین پرداخت می کنند؟
  3. در حال حاضر ماشین من چند می ارزد؟
  4. آیا ماشین من سالم است؟
  5. چه قیمتی باید بر روی ماشینم بگذارم؟
  6. ماشین را کجا ببرم که قیمت خوبی بخرند؟

و…

در این شرایط بهترین پیشنهاد این است که به جای فراخوان و کمک گرفتن از فامیل ها، اقوام، آشنایان، همکاران شرکت و یا هر کس دیگه ای که از دید شما از ماشین سر در می آورد، بهتر است با یک کارشناس خودرو تماس بگیرید که در لحظه خرید و یا فروش خودرو دست دوم، با شما همراه باشد و یا از قبل خودروی مربوطه را برای شما کارشناسی کند.

این کارشناسی به شما این امکان را می دهد که برای خودروی خود قیمت واقعی و مشتری واقعی پیدا کنید. نظرات کارشناسی یک کارشناس خودرو، در واقع یک نظر بی طرفانه و عادلانه است که بر اساس یک بازدید فنی یک گزارش واقعی تنظیم می شود.

این گزارش بدون آنگه شرایط فروشنده و یا خریدار را در نظر بگیرد و یا بخواهد به نحوی معامله را جوش دهد و یا پورسانتی بگیرد نوشته می شود.

کارشناس خودرو هیچ گونه وظیفه و یا حتی علاقه ای به جوش دادن یک معامله و یا خرید و یا فروش خودروها ندارد. زیرا کار یک کارشناس فنی خودرو قبل از معامله شروع و قبل از معامله پایان می یابد و از این رو هیچ گونه موضوع ذینفعانه ای برای کارشناس فنی خودرو وجود ندارد.

بازارهای خرید و فروش خودروی دست دوم، پیچیدگی های خاصی دارد. شاید این بازارها به دلیل نبود مسائلی همچون تغییر سبک زندگی، ماشینی شدن شهرها، به وجود آمدن کلانشهرها، عدم مدیریت زمان و مکان، عدم وجود سیستم های شفاف کننده، عدم وجود سیستم های یک پارچه خدماتی، عدم وجود متولی های دولتی خبره درامر مدیریت اجرایی، عدم بی توجهی مسئولین به مشکلات این بخش و هزار و یک مشکل مستقیم و غیر مستقیم، به وجود آمده باشد. اما در نهایت به وجود آمدن این بازارها، نشانه عدم سلامت کسب و کارهای کلی در کشور است و از آنجایی که وجود این بازارها فی نفسه و از ابتدا اشتباه است، لذا در هنگام حضور در چنین مکان هایی برای انجام معامله، باید بسیار دقت نمود که در فضایی که مملو از شک و غیر واقعیت است، نباید به سادگی انتظار وقوع اتفاق های خوب را داشت.

از آنجایی که در شرایط جدید کشور گرانی های افسارگسیخته ای شکل گرفته است و با توجه به افزایش تورم، اکثر مردم به جای پیش خرید خودروهای صفر و جدید به سراغ بازار خودروهای دست دوم و کارکرده می روند. در این شرایط با توجه به گرانی خودرو، موضوعاتی مانند تحریم، عدم قطعات لازم برای تولید و… اکثر کارخانه ها به دو دلیل خودروهای تولیدی خود را وارد بازار نمی کنند. اول آنکه برخی از خودروها به دلیل نبود قطعه کامل نیستند که این موضوع تا حدی صحیح است اما نمی تواند دلیل موثر بر کمبود برخی خودروها در بازار و یا افزایش دیوانه وار قیمت های خودرو باشد. اکثر خودروسازها به دلیل توان مالی و سرشکن کردن هزینه ها، خرید قطعات مونتاژی را به صورت سالانه انجام می دهند و معمولا شلوغ ترین بخش کارخانه های تولید خودرو بخش انبارهای آن است و به گفته بسیاری از شاهدین و یا کارکنان برخی از این شرکت های تولید خودرو، فضای انبارهای کارخانه تا سقف سوله ها از قطعات پر شده است.

ادامه مقاله ….