16
مه

کارشناسی خودرو | خودروهای دست دوم | ادامه

اما دلیل دوم آنکه اکثر تولید کنندگان خودرو با سوء استفاده از شرایط فعلی، خودروهای تولید شده خود را وارد بازار نکرده تا قیمت ها به قول خودشان تثبیت پیدا نماید. استفاده از کلمه تثبیت توسط خودروساز در واقع معنی آن را می دهد که این تولید کنندگان منتظر هستند تا قیمت خودرو به صوت کذایی و حبابی در بازار آنقدر بالا برود که دیگر هیچ جای افزایش قیمت نباشد. یعنی قیمت ها به گونه ای افزایش یابد که دیگر بیشتر از آن قیمت نتوان خودرو را در بازار خرید و فروش نمود.

در نهایت نتیجه این رفتارها به گرانی های بسیار زیاد خودرو منجر گردید که بعد از دوسال نهایتاً روسای شرکت های خودروسازی را دستگیر در خصوص این روش مدیریت از آنها سوال شد که البته در آخر این دستگیری ها به کاهش قیمت خودرو و رسیدن قیمت خودرو به قیمت واقعی آن منجر نگردید و باید صراحت گفت که پراید 15 میلیونی و یا تیبا ی 20 میلیونی دیگر جزو خاطراتی می شوند می توانیم در ایام آتی برای فرزندانی خود تعریف نماییم. زمانی که تورم در کشور افزایش می‌یابد و هزینه‌های تولید گران می‌شود قطعا مردم قدرت خریدشان را از دست می‌دهند. در این شرایط مردم به جای پیش خرید خودروی صفر به سراغ خرید و فروش خودروهای دست دوم و کارکرده خواهند رفت.

در این روزها مشاهده می کنیم که طبیعتا قیمت خودروهای دست دوم از خودروهای صفر کمتر است. اما در آینده تعدد معاملات در بازار خودروهای دست دوم رونق چشمگیری خواهد داشت.

با توجه به شرایط فعلی کشور که تورم به صورت روزانه افزایش میابد بهتر است برای خرید خودرو سمتی حرکت کرد که سرمایه مد نظر گرفته شده برای خرید یک خورودی دست دوم، سوخت نشود و از بین نرود. همین طور که در سال گذشته دیدیم برخی با هدف سودجویی و یا سود بیشتر پول های خود را برای پیش خرید خودروهای صفر کارخانه‌های دو خودروساز اصلی کشور هدایت کردند. اکنون سوال مهم اینجاست که آیا با توجه به زیان انباشت این دو خودروساز خودروهای پیش خرید شده به مردم ارائه خواهد شد؟ طبق اعلام این دو خودرو ساز و تماس هایی که با مردم گرفته اند، واحد فروش این کارخانه ها از مردم خواسته است که بیایند به جای خودروی ثبت نام شده یک خودروی دیگر را تحویل بگیرند و یا در نهایت بیایند پول خود را پس بگیرند و یا شگرد و ترفندهایی از این دست که در نهایت مردم را صاحب خودرو نمی کند.

حال و روز بازار خودروهای دست دوم

همانطور که دیده می شود، خرید و فروش ماشین های دست دوم نیز رونق نسبی را تجربه خواهد کرد. با افزایش قیمت روز خودرو در بازار محصولات صفر کیلومتر، جای تعجبی ندارد که خودروی کارکرده نیز به گونه ای پلکانی افزایش قیمت را تجربه کند. قیمت خودرو دست دوم در بازار خرید و فروش همچنان بر سلامت فیزیکی و رنگ خودرو و البته عملکرد فنی خودرو مبتنی می باشد

همانطور که واضح است سلطه شرکت های تولید کننده خودرو مانند ایران خودرو و سایپا در بازار خودروهای دست دوم نیز به گونه ای خاص مشهود و مشخص است. هنوز هم اکثر افرادی که به دنبار خرید و یا فروش خودروی خود هستند یکی از محصولات این دو کارخانه را دارند. خودروهایی مانند انواع پژو، برلیانس، پراید، سمند، تیبا و البته تولیدات شرکای چینی این دو خودروساز جزو ماشین های بورس و نقد بازار دست دوم و خودروهای کارکرده می باشد.

خرید و فروش خودروهای کارکرده در بازه های زمانی خاصی دارای رونق و یا کسادی می شوند همین فرایند نیز برای خودروهای صفر کیلومتر و نو نیز صادق می باشد. البته خودروهای صفر کیلومتر می توانند با شانتاژهای خبری و یا برنامه های فروش ویژه دست خوش هیجان بازار شوند. اما خودروهای کارکرده و دست دوم، بر اساس شرایط تقویم سالانه، پیک های معاملاتی مربوط به خود را دارند. رونق آخر سال بازار خودرو همواره از زمان های موفق بازار خرید و فروش خودروی دست دوم می باشد. در سال گذشته بعد از رونق نسبی بازار خرید و فروش خودرو مشاهده کردیم که خرید و فروش خوردوهای صفر و نو با رکود مواجه شد و بازار خرید و فروش دست دوم ها رونق گرفت. با کمی مقایسه بازار خودرو در سال 98 با سال 97 و یا 96 متوجه می شویم که در نیم سال گذشته بازار خودروهای صفر کیلومتر در بخش خرید و فروش بسیار کساد و کم رونق بوده و میزان معاملات خودرویی فوق العاده افت نموده است و بازار شرایط خوبی را سپری نمی نماید. از جمله عوامل اصلی این رکورد جهش بی سابقه قیمت خودروها بود که اکثر افراد را از خرید ماشین علی الخصوص خودرهای صفر کیلومتر بازداشت. و این دلایل شرایط آن را فراهم نمود تا مردم در حال حاضر توجه بیشتری به خرید خودروهای کارکرده در بازار داشته باشند.

از آنجایی که در چند هفته گذشته بازار خودرو با کاهش قیمت روبرو بوده است، ولی همچنان قیمت‌های واقعی خودرو جایگاه خود را نه در بازار خودروهای دست دوم و نه در بازار خودروهای صفر کیلومتر پیدا نکرده است. شاید بتوان پیش بینی نمود که طی هفته ‌های آینده روند کاهشی قیمت ها ادامه داشته باشد و نوسانات قیمتی بازار خودرو به پایین ترین حد رسیده و شاید انتظار بهبودی بیشتری برای این شرایط نابسامان خودرو داشت

بعد از آنکه قیمت ارز با کاهش بسیار نسبی ای همراه بود در بازار کسب و کار خبرهایی منتشر گردید با این عنوان که دو خودروساز اصلی، خودروهای ناقص خود را که به گفته خودشان بر روی خط تولید داشتند و یا در کف پارکینگ ها و کارخانه ها انباشه بودند، طی یک حرکت هماهنگ، به یک باره، این خودروها صاحب قطعه شده و تکمیل شدند و درنهایت آماده تحویل به مشتریان.

در واقع پس از کاهش چند میلیونی قیمت ها، خودروسازها احساس خطر کرده و برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت ها خواستند با ارائه محصولات در این بازه زمانی از سود بیشتری بهره مند شوند زیرا زمانی که قیمت ها کاهش پیدا نماید بر دریافت سود مستقیم این کارخانه ها اثر می گذارد. بعد از کاهش نسبی قیمت خودروهای ناقص در کارخانه‌ها تکمیل و در بازار خودرو توزیع گردید و این عرضه خودرو با کاهش چند میلیونی قیمت خودروهای داخلی مواجه شده است. اما بعد ‌از زمان بر شدن روند تکمیل خودروها، جهش نزولی نرخ خوردروها شتاب کمتری داشته و مجددا روند افزایش قیمت خودروها در دستور کار می باشد.

طبق برآوردها همچنان قیمت خودرو در بازار خودروی دست دوم و صفر کیلومتر غیرواقعی میباشد و به رقم منطقی خود نرسیده است.هر چند در این شرایط تکمیل و عرضه خودروهای ناقص موجود در کارخانه ها موجب شده است بازار در انتظار تحویل خودروهای صفر کیلومتر در رکود بماند و به طور موقتی واکنشی از خود نشان ندهد. البته اگر این روند حفظ گردد و خودروهای تعهد شده و خریداری شده، توسط دو تولید کننده اصلی خودرو، تحویل مردم شود، پیش بینی می شود که قیمت برخی از محصولات داخلی با کمی کاهش روبرو شود. البته تجربه نشان داده است که در برخی از شرایط، عرضه این خودروها در بازارهای دست دوم فروش می تواند هم تأثیر افزایشی بگذارد و هم تأثیر کاهشی قیمت خودروها

تمایل عجیب مشتریان به خودروهای کارکرده

آینده بازار خودرو و نیز استقبال خریداران حقیقی برای خرید خودرو دست ‌دوم در نهایت سبب می شود که برخی فعالان و فروشندگان و خریداران واقعی خودرو، بیشتر به بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم اعتماد  به آن رجوع نمایند و از این رو معاملات در این بخش از بازار بیشتر از گذشته شود. با تواجه به افزایش و رکود بازار خودروهای صفر کیلومتر در هفته‌های جاری شاهد آن بودیم که اکثر افراد برای خرید خودرو، تمایل بیشتری به مدل‌های کارکرده پیدا کرده‌اند که البته بیشتر به دلیل نبود بودجه کافی و گرانی مدل های صفر خودرو می باشد که صد البته در نهایت رونق در این بخش از بازار به همین دلیل ایجاد شده است. چرا که درحال حاضر قیمت خودروهای کارکرده نسبت به نمونه صفر کیلومتر مشابه بسیار منطقی تر بوده و از ارزش بیشتری برای خرید برخوردار می باشد و افرادی که قصد خرید خودرو را دارند توانایی مالی خود را بر اساس قیمت خودروهای کارکرده تنظیم می نمایند.

—-

از جمله موضوعات دیگری که در حال حاضر در بازار خودرو مطرح است، ترس از کاهش قیمت خودروهای صفر کیلومتر در بازار فعلی می باشد. از این رو دلالان و کسانی که خودروهای زیادی را در انبار انباشته نموده اند مجبور شده اند تا پیش از آغاز عرضه خودروهای ناقص که در کف انبارها توسط خودروسازان انباشته شده است، اقدام به تزریق محصولات انبار کرده خود به بازار کنند و همین دلیل باعث شده است که روند کاهشی قیمت ها کمی بیشتر شود اما باز هم این رویه ثابت نمی ماند تا انتهای سال جدید مجددا قیمت ها فزونی یابد. نواسانات نرخ دلار و ارز و نیز تولیدات به جا مانده از پیش فروش های قبلی شرکت های تولید کننده خودرو و برخی از خبرهای سیاسی داخلی و خارجی در نهایت دست به دست یکدیگر داده تا تعارضاتی در بازار خودروهای صفرکیلومتر و دست دوم ایجاد شود. در حال حاضر یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها در برخی از مدل های خودرو و یا کاهش برخی از مدلهای تولید داخل در هفته اخیر را باید به نوسان نرخ دلار نسبت داد و در عین حال انتظار مردم برای پیش فروش‌های جدید نیز به التهاب بازار دامن زده است.

هشدار به خریداران خودرو در عبدل‌آباد و چیتگر

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو نسبت به خرید خودرو از بازارهایی مانند عبدل‌آباد و چیتگر هشدار داد.

طبق آمارهای ارائه شده در شهر تهران از سوی مراکز تعویض پلاک روزانه در تهران حدود ۱۳ تا ۱۴ هزار تعویض می گردد که تنها ۵۰۰ خودروی آن از طریق نمایشگاه‌های اتومبیل معامله می شوند و بسیار دیده شده است که در موارد بی شماری بازارهای مرسوم خرید خودرو کلاه‌های گشادی بر سر مشتریان می‌گذارند و سرمایه و مال آنها را به باد داده و در نهایت خریدار با یک خودروی معیوب و یک ضرر مالی به خانه بر می گردد و علاوه بر ناراحتی های روزانه می بایست ضررهای مالی را نیز متحمل گردد.

بازارهایی مانند عبدل آباد و یا چیتگر و یا بازاری در شهر کرج که در واقع بازارهای جانبی و حاشیه ای خرید و فروش خودرو می باشد، در برخی از مواقع چنان دارای محیطی سیاه و سمی می شود که مردم نام این بازارها را “شیطان بازار” می گذارند و زیرا که بارها مشاهده کرده اند که در این بازارها، افراد به سادگی دروغ می گویند و به سادگی به یکدیگر ضررهای مالی و روحی می زنند بدون آنکه ذره ای عذاب وجدان در کارها و معاملاتشان داشته باشند.

پیشنهاد می شود هنگامی که قصد خرید یک خودروی دست دوم را داشته اید، حتما خرید خود را از جایی انجام دیهد که پروانه کسب داشته باشد. هر چند که منظور از پروانه کسب بیشتر بنگاه های خرید و فروش ماشین است که صد البته این بنگاه ها هم معضلات و مشکلات خودشان را دارند و داد و ستد با این بنگاه های معاملاتی نیزخود یک معضل محسوب می شود. اما حداقل این بنگاه ها جا و مکان مشخصی دارند.

درخواست کارشناس

اما راه حل بهتر و مطمئن تر، استفاده از کارشناسان فنی خودرو می باشد که می توانیم در این بخش و در هنگام خرید و فروش خودرو از نظرات کارشناسی این افراد استفاده نماییم. در این بازارها مکررا دیده شده است که ماشین‌های دست دوم معیوب را به افرادی فروخته اند و مال باخته ها به دفعات و با سرگردانی در بازار چیتگر و یا عبدل آباد به دنبال فروشنده ای بودند که به آنها آن ماشینه چپی و معیوب را به جای ماشین سالم و خود قالب کرده بود. از سوی دیگر نظارت بر روند فعالیت در این بازارها نظارتی وجود ندارد و هر کس ساز خودش را می زند و در هیچ جای این بازار چیزی به نفع خریداران و یا فروشندگان و مالکان اصلی خودروهای نیست و سود اصلی را تنها افرادی می برند که به عنوان دلال و یا کارچاق کن در این بازارها وجود دارند

سایت ها و نرم افزارهای خرید و فروش خودرو هم روش نوین خرید و فروش بازار خودروهای دست دوم است. اما هرچند که این روش یک روش نوین و همراه با تکنولوژی می باشد اما باید توجه داشت که محتوای اصلی موضوع دلالی و ریسک بالا در معامله خرید و فروش خودروی دست دوم، حفظ شده است و افراد کلاه بردار و شیاد، از کف بازار شیطان بازار و یا چیتگر به صفحات اینترنتی منتقل شده اند. خرید و فروش خودروی دست دوم، یک امر فوق العاده تخصصی می باشد که پیشنهاد می شود در زمان خرید حتما یک کارشناس فنی خودرو با شما همراه باشد تا بتوانیم فعالیت های کم ریسک و سود منطقی خود را داشته باشیم.

اگر به دنبال خرید از بنگاه های معاملاتی خرید و فروش خودرو هستید، پیشنهاد می کنیم، از بنگاه هایی ماشین خریداری نمایید که صاحب بنگاه، صاحب ملک بنگاه هم باشد و دفتر بنگاه اجاره ای نباشد.

زیرا بنگاه های اجاره ای از ریسک بالاتری نسبت به بنگاه های ملکی در معامله های خرید و فروش ماشین برخوردار می باشند. لذا به قدمت و سلامت بنگاه های ماشین توجه نمایید. اما اگر در نهایت هیچ یک از این موارد برای شما مناسب نبود، بهتر است از حضور یک کارشناس در هنگام معامله بهره ببرید.