15
اکتبر

کارشناسی خودرو و تشخیص خودروی دست دوم تصادفی

از آنجایی که هر وسیله نقلیه ای که متحرک باشد، امکان تصادف زیادی هم دارد و با توجه به سبک رانندگی ما ایرانی ها و نیز وضعیت جاده ها و راهای کشور و کیفیت خودروهای سواری در بخش ایمنی، همواره اتومبیل های ما در معرض تصادف های کوچک، متوسط و شدید هستند. در برخی از مواقع خودروها در این تصادفات آسیب‌های شدیدی می‌بینند.

بعضی از این خودروها توسط استادکاران ماهر مجددا تعمیر می گردند و مالکان خودرو برای این تعمیرات مبالغی را پرداخت می کنند چرا که برایشان بسیار به صرفه است که برای تعمیر ماهرانه خودروی چپی پولی پرداخت کنند که در نهایت بتوانند خودروی چپی را به جای یک خودروی غیر معیوب و سالم به فروش برسانند.

اما برخی از مالکان ماشین نیز پس از تصادف، خودرو را به خریداران خودروهای تصادفی میفروشند این افراد خودروهای تصادفی را خریداری کرده تا بتوانند آن ها را مجددا تعمیر و به جای خودروهای سالم به فروش برسانند.

در نتیجه آنکه اکثر خودروهایی که دارای تصادفات شدید و علی الخصوص چپ شدن بوده اند بازسازی می شوند و دوباره به بازار خودروهای دست دوم باز می‌گردند. از این رو شما باید در هنگام خرید خودروی دست دوم بسیار دقت کنید و بلد باشید تا این گونه موضوعات را تشخیص بدهید. بازرسی از بدنه خودرو با هدف عیب یابی و تشخیص کیفیت موارد مختلف علی الخصوص رنگ شدگی بدنه بسیار مهم می باشد.

اینکه شما چگونه با بازرسی بدنه یک خودرو دست دوم متوجه شوید که آیا این خودرو تصادفی است یا نه، از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است. تا جایی که می تواند این تشیخص شما را از یک ضرر مالی محافظت نماید. نظرات کارشناسی خودرو می تواند شما را در بخش های مختلف خرید و فروش از هر گونه ضرر و زیان مالی در امان بدارد.

بعضی از خودروهایی که تصادف می کنند، به سادگی تعمیر نمی‌شوند و این امر ممکن است باعث کاهش ارزش و قیمت بسیار زیادی برای خودروی شما گردد. در بعضی از موارد دیده شده است در بخش فنی و شاسی خودرویی که چپ کرده است و یا تصادف سنگینی داشته است به دلیل اجرای تعمیرات غیر اصولی و غیر حرفه ای، ممکن از از ایمنی کافی برخوردار نباشد.

به عنوان مثال اگر تصادف به گونه ای باشد که شاسی و اتاق دچار مشکل شده باشد و این مشکل پس از تعمیر بر طرف نشده باشد باید در نظر داشت که این خودر در سر پیچ های اتوبان از ایمنی بسیار پایینی برخوردار است و هر لحظه امکان چپ کردن مجدد آن وجود دارد.

اگر شما توانایی تشخیص رنگ خودرو و یا توانایی چپی بودن یک خودروی دست دوم را داشته باشید، باعث می شود که در هنگام خرید خودرو، خودرویی را انتخاب نمایید که از سلامت فیزیکی و فنی مناسبی برخوردار باشد و مهم تر آنکه به شما کمک می نماید تا خودرو را گران تر از آن چیزی که هست خریداری نکنید و در هنگام معامله از بابت ارزش واقعی خودور پول پرداخت کنید.

با صرف اندکی هزینه شما می توانید یک کارشناس خبره برای کارشناسی خودرو که قصد خرید آن را دارید در زمان معامله همراه داشته باشید. این کارشناسی خودرو می تواند با بررسی دقیق قسمت های مختلف خودرو اعم از بخش های فنی و مکانیکی و نیز بدنه و علی الخصوص رنگ شدگی خودرو، شما را از وجود این معایب آگاه نماید.

اگر مانند اکثر مردم شما هم فقط مصرف کننده ماشین هستید و فقط آن را سوار می شوید و یا اطلاعات کمی دارید وخیلی فنی نیستید و مطمئن هستید که نمی توانید به خوبی و با مهارت تمام یک خودرو را بازرسی کنید، پیشنهاد می کنیم با صرف هزینه های بسیار جزئی و کم قیمت، یک ماشین چند ده میلیونی را قبل از خرید بازرسی و کارشناسی خودرو کنید تا در آینده از خرید خود پشیمان نشوید و هر روز به دنبال تعمیرکاری و یا تعمیرگاهی به همراه ماشین خود در خیابان ها ساعت های زیادی را سپری نکنید.

مطمئن باشدی که استفاده از یک کارشناس خبره برای کارشناسی خودرو از خودروی دست دوم شما، ارزش آن را دارد تا از یک معامله پر ریسک چند میلونی جلوگیری نماید. مهم ترین اصل در هر معامله ای، اطمینان از معامله است.

شما در واقع با در اختیار داشتن یک کارشناس فنی، معامله خود را گارانتی می نماید. این کارشناس های زبده معمولا در تخصصی های مختلف ماشین صاحب مهارت های بالایی هستند. علی الخصوص، چپ شدگی ماشین و بدنه و شاسی ماشین از جمله قسمت هایی است که باید نسبت به آن حتما و حتما دارای مهارت باشید.

کارشناسی خودرو اتوبلد با استفاد ازمهارت خود عیوب مربوط به رنگ شدگی و چپ شدن ماشین را مشخص و طی یک گزارش در اختیار شما قرار می دهند.

اگر خودرو دارای چپ شدگی باشد مطمئنان بخش های مختلفی از خودرو دچار لکه های رنگ شدگی می شود. از این رو می بایست دور تا دور خودرو را بازرسی نمایید.این روش کارشناسی به شما کمک می کند که به طرز دقیقی زوایای مختلف خودرو را از جهات مختلف به صورت بصری دیده و اختلاف تناژ رنگ ها را تشخیص دهید.

با دقت به دنبال معایب آشکارتر مانند ترک‌ها، خراشیدگی‌ها و فرو رفتگی‌های روی بدنه و سطح رنگ بدنه باشید. قسمت های گلگیر جلوی خودرو در زمانی که خودور چپ می شود به سرعت آسیب می بینند و معمولا گلگیرهای جلو در قسمتی که به سمت چراغ های جلویی منتهی می شود، دچار رنگ شدگی و ترمیم می گردند.

برای درک بهتر رنگ شدگی بدنه خودرو بهتر است کمی از خودرو فاصله گرفته و در نورهای مختلفی و از زوایای مختلفی رنگ خودرو را مشاهده کنید.

به عنوان مثال، بر روی یک نقطه ای از بدنه اگر دچار شک و تردید شدید که آیا رنگ دارد یا ندارد، بهتر است در یک زاویه مناسب از آن قسمت قرار بگیرد. دو قدم به عقب رفته و به دقت رنگ بدنه را برسی نمایید. سپس، در همان زاویه به صورت ایستاده و نشسته مجددا همان نقطه را بررسی کنید تا در صورت رنگ شدگی اختلاف رنگ را در زوایای مختاف بررسی نمایید.

به خودرو نزدیک‌تر شوید و از زوایای مختلف به قسمت‌هایی خاصی از بدنه نگاه کنید، آیا بازتاب نور روی بدنه از همه زوایا یک دست است؟ اگر بازتاب نور ناهموار یا تار است، به احتمال زیاد آن قسمت از بدنه خودرو رنگ شده است. یکی دیگر از مواردی که باید حواستان به آن جمع باشد، کنده شدن لاک موجود روی بدنه خودرو است.

در بیشتر خودروهای که به صورت فابریک روی رنگ بدنه خود لاک دارند، اگر در بخش‌هایی از بدنه این لاک کنده شده باشد، می‌تواند به معنی رنگ شدگی آن قسمت از خودرو باشد.

با لمس کف دست خود و نوک انگشتان خود، قسمت های مختلف خودرو و یا بخش هایی که به آن مشکوک هستید را لمس نمایید. لمس با دست بر روی این قسمت ها باعث می شود که شما به رنگ شدگی و زبر بودن بخشی از رنگ بدنه پی ببرید. اگر چنین حسی در زیر انگشتان خود داشتید، مطمئن باشید که بدنه خودرو دارای رنگ شدگی می باشد.

اگر مشاهده نمودید که خراشهای ریزی روی بنده خودرو وجوو دارد بدانید که این حالت به دلیل عمل سمباده زدن بر روی رنگ و یا در زیر رنگ بر روی بدنه و آستر به وجود آمده است و این حالت بیانگر، رنگ شدگی خودرو می باشد که باید حتما دقت نمایید.

از جمله قسمتهایی که می توان آن را چک نمود، قسمت زیر کاپوت می باشد. این بخش به علت بافت یک تکه و بزرگی که دارد، معلولا در هنگم چپ شدن ماشین کمی دچار پیچیدگی می شود و در گاهی از اوقات تصادف اگر دارای شدت بالایی باشد دچار ضایعه زیادی می شود که باید تعویض گردد.

در ادامه کاپوت خودرو را بالا می زنیم و پیچ‌هایی که کاپوت را به لولاها متصل می‌کنند را بازرسی می نماییم و با دقت به زوایای مختلف و نحوه رنگ آن دقت می کنیم. در ادامه برای اینکه کارشناسی بهتری داشته باشیم پیچ‌هایی که گلگیرها را به بدنه وصل می‌کنند را بررسی نموده و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل می کنیم. این پیچ‌ها باید کاملاً هم رنگ، رنگ اصلی بدنه خودرو باشند و این نشانه آن است که این قسمت آسیبی ندیده است اما اگر در تصادفات دچار آسیب شود این پیچ ها تعویض شده و با تفاوت رنگی دیگری رنگ خواهد شد.

بر روی این پیچ ها نباید هیچ نشانه‌ای از آچار خوردن روی آن‌ها وجود نداشته باشد. اگر بخشی از رنگ روی پیچ از بین رفتن بدین معنی است که قبلاً باز شده است و به اصطلاح فابیریکی خود را از دست داده است و این یعنی ماشین دارای تصادف بوده است و به احتمال زیاد تصادف نیز بسیار سنگین بوده است که باعث تعویص این قسمت ها و یا ترمیم رنگ این بخش از بدنه شده است.

بخش بعدی بررسی پنل های بدنه می باشد. چفت شدن موازی بودن این بخش از بدنه بسیار مهم است. این حالت به علت اسمبل کارخانه ای دارای تراز مناسبی می باشد اما اگر خودرو دارای تصادف باشد این بخش ها از رگلاژ خارج شده و به خوبی بر روی هم چفت نمی شود.

موضوع مهم آنکه اگر این قسمت های دارای رنگ باشد، به دلیل دارا بودن طراحی پله ای این بخش ها به خوبی امکان رنگ شدن ندارند و اگر رنگ شوند با دقت لازم این موضوع قابلیت اهراز دارد و می توان آن را تشخیص داد. فاصله درز بین پنل ها نباید زیاد باشد و اندازه منطقی کارخانه ای باید داشته باشد.

سپرهای جلو و عقب بدون لقی و در سرجای خود محکم باشند و دارای رنگ شدگی و یا پوسته شدن رنگ و یا ترک رنگ بروی سپرهای مشاهده نشود.

از دیگر بخش هایی که در زمان چپ شدن خودرو آسیب می بیند، شیشه های خودرو می باشد. این شیبشه ها می تواند در حالت های مختلفی دچار آسیب شود. در هنگام خرید خودرو به نحوه ترک های پنجره ها دقت کنید. هر یک از شیشه ها ار دارای ترکی بوده باشد به سادگی از کنار آن نگذرید. ترک های عنکبوتی بر روی شیشه نشانه خوبی نمی باشد. باید دقت کنید

بررسی خطوط منحنی و زاویه دار بر روی بدنه خودرو از جمله قسمت هایی است که می تواند رنگ دار بودن بدنه خودرو بعد از تصادف را مشخص کند. خودروهای مختلف دارای خط های منحنی مختلفی بر اساس مدلهای طراحی خود هستند.

این خطوط معمولا بر روی درب ها بر روی کاپوت و یا در امتداد گلگیرها تا درب خودرو هستند. اگر خودرویی تصادفی داشته باشد و این خطوط دچار آسیب شوند و مجددا بازسازی شوند، این خطوط به سادگی به حالت اول بر نمی گردند.

از این رو برای تشخیص این بخش از رنگ شدگی خودرو، به ابتدای خطوط منحنی نشسته و با نگاه مستقیم و دید مناسبه به لبه خطوط و قسمت های برآمده، به برجستگی ها و فرو رفتگی ها دقت کنید. مانند یک نجار که به تراز بودن چوب های بریده شده با یک چشم بسته نگاه می کنید، شما نیز از این رفت استفاده که رده و خطوط روب بدنه را با یک چشم دنبال کنید تا خرابی های احتمالی را درک نمایید. بهترین روش برای تشخیص معایب این بخش دیدن با چشم از فاصله نزدیک است.

اگر این قسمت ها تعمیر شده باشد شما می توانید با چشم قسمت هایی که در اثر ضربه چکش فرو رفته و یا برجسته شده را تشخیص دهید و موج های رنگ را که در نورهای مختلف، انعکاسهای مختلفی را می دهد از نزدیک مشاهده نمایید.

اگر خودرویی دچار چپ شدگی شود، حتما به دنبال نشانه هایی از غرق شدگی باشید. ممکن است تصادف ماشین در حالتی باشد که ماشین در گودال آبی و یا حاشیه رودخانه ای افتاده باشد.

دراین حالت شما بیاد بسیار دقت کنید که خودرو غرق شدگی نداشته باشد زیرا ماشین هایی که به صورت کامل یا نصفه در آب باشند به دلیل مجاورت با آب در ساعات زیاد، فنی و موتوری خودرو دچار معضلات زیادی می شود که به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چنین خودروهایی خریداری شود.

در نهایت حتی اگر تمام بخش های خودرو را به صورت چشمی و لمسی، بازرسی نموده باشید این را در نظر بگیرید که بخش های موتوری و فنی خودرو، به هیچ عنوان قابلیت بازرسی چشمی و بصری را ندارد و تنها یک مکانیک  کارشناس ماهر می تواند نکته سنجی های لازم را در این بخش داشته باشد.

هر صدایی که از موتور ماشین به گوش می رسد معنی خاصی دارد و هر صدایی که از داخلی خودرو شنیده می شود می تواند به سالم بودن و یا خراب بودن خودرو اشاره داشته باشد.

در آخر پیشنهد می شود که برای آسودگی و رسیدن به یک تصمیم درست و صحیح در هنگام خرید خودروی دست دوم و ماشین کارکرده، از یک کارشناس فنی خودرو استفاده نمایید تا علاوه بر تشخیص رنگ خودرو بتواند مسائل فنی و مکانیکی خودرو را نیز بررسی و بر اساس آن نظرات کارشناسی خود را ارائه نماید.

با استفاده از ابزار مناسب به دنبال نتیجه مناسب باشید. ابزار اینترنت می تواند در حال حاضر برای شما بستر های مناسبی را فراهم آورد. اگر قصد خرید خودروی دست دوم و یا یک ماشین کارکرده را دارید، می توانید با استفاده از اطلاعات این سایت، یک خرید موفق و یک معامله کم ریسک را داشته باشید تا علاوه بر حفظ سرمایه مالی خود، خودرویی را سوار شوید که از خرید آن راضی و دردسر های تعمیرگاهی را متحمل نشوید.

مطممئنا خودروهای دست دوم و ماشین های کارکرده خوبی در حال حاضر در بازار وجود دارد. هر چند اگر کسی از ماشینش راضی باشد آن را نمی فروشید. شما خود را به جای یک مالک ماشین بگذارید، اگر از خودرویتان راضی باشید و اگر خودروی شما بدون مشکل و دردسر باشد، چه دلیلی برای فروش آن دارید؟

معمولا در این شرایط، افرادی که ماشین های خوب و بدون عیبی دارند و قصد فروش آن را دارند به دو گروه تقسیم می شوند. اول افرادی که به هر دلیل نیازمند پول هستند و قصد فروش ماشین را در کمترین زمان دارند، دوم افرادی که میخواهند ماشین دیگری در مدل دیگر یا بالاتر خریداری نمایند و این خودرو را می فروشند تا با پول آن خودروی دیگری را خریداری نمایند.

در هر دوحالت این خودروهای خوبی و بی نقص هم در بازار وجود دارند. اما اکثر خودروهای موجود در بازار دست دوم دچار آسیب و ضایعه است و مالک آن به دنبال فرار از خودروی خود می باشد و خودرو را با تمام مشکلاتش میخواهد به شما بفروشد. لذا باید در این خصوص آگاه باشیم و این آگاهی تنها از دو طریق به دست می آید. یا باید شما دارای این مهارت و آگاهی باشید و یا از افرادی که صاحب این مهارت و آگاهی هستند استفاه کنید.

موارد زیر را در هنگام خرید خودروی دست دوم در نظر داشته باشید

رنگ شدگی قسمت ها و یا قعطات نامتعارف خودرو

برخی از فروشندگان خودرو که به دنبال کتمان حقیقت هستند، بسیار تمایل دارند تا هر کاری را انجام دهند تا خودروی معیوبشان به عنوان یک خودروی سالم و بودن رنگ فروخته شود. این فروشندگان ضمن تبانی با استادان نقاش و صافکار، از آنها میخواهند تا تمام مهارت خود را برای رنگ کردن بدنه به کار بگیرند تا تشخیص این موضوع بسیار سخت و دشوار باشد.

اما اگر شما بدانید که در هنگام خرید ماشین در موضوع رنگ بدنه دقیقا به چه نکته ای توجه کنید، کشف موضوع رنگ شدگی بدنه خودرو اصلا کار دشواری نیست. اما باید دقت داشته باشید که چه بخش هایی از اتومبیل را بازرسی کنید. دانستن این نکات باعث می شود که شما خودروی سالم و بی عیب و نقصی را برای خود انتخاب کنید.

در ابتدا به دنبال بخش هایی باشید که دارای رنگ تازه است حتی اگر به گفته صاحب خودرو این بخش را پلیش زده است. گاهی حقه پلیش زدن، در واقع به منظور گمراه کردن خریدار استفاده می شود. لذا به دنبال قسمت هایی بگردید که دارای دخشندگی و درخشش خاصی بر روی بدنه خودرو باشد. قطعاتی مانند لولاهای اتصال درب خودرو به بدنه و یا اطراف چفت های درب کاپوت و لبه انحنای گلگیرها را به دقت با چشم و با لمس دست بررسی کنید، این بخش ها، قسمت هایی هستند که در زمان رنگ شدگی می تواند با کمی دقت تشخیص داد.

رنگ کردن این قطعات هزینه و زمان بسیاری را می طلبد و استادان نقاش برای اجرای این بخش ها هزینه زیادی از مالک دریافت می کنند که در نهایت از لحاظ ریالی صرفه نداشته و به صورت سریع و تعجیلی بخش های مورد نظر رنگ شده و شما می توانید این تغییر را تشیخص دهید.

تفاوت رنگ این بخش ها بسیار حساس و مهم می باشد و شما می توانید از مالک دلیل این تغییر رنگ را سوال کنید که در صورت عدم پاسخ مناسب می توانید مطمئن شوید این بخش ها تصادف داشه و رنگ شده که در صورت لزوم درباره کاهش قیمت با فروشنده صحبت کنید.

استفاده از موادی برای پوشش آسیب بدنه خودرو

برخی از تصادف ها به نحوی می باشد که بدنه خودرو دچار آسیب می شود. در این حالت رنگ بدنه خودرو دچار ضایعه شده به اصطلاح خط می افتد. برخی از این خط و خش های کوچک بدنه با روش پلیش کاری از بین می رود. وظیفه ماده پلیش این است که از روی ضخامت رنگ بکاهد البته این کاهش ضخامت بسیار نازک بوده و در حد میکرون است که به چشم و یا دستگاه ها معمولی قابل اندازه گیری نیست. اما در حالت کلی لایه ای از روی رنگ خودرو بر می دارد.

اما اگر آسیب جدی باشد و رنگ بدنه خودرو به نحوی آسیب ببیند، استادکاران نقاش، از روش های دیگری استفاده می شکنند. قسمت هایی همچون درب کاپوت خودرو و یا گلگیرها بیشتر در معرض این نوع از ترمیم ها هستند لذا در هنگام خرید توجه به این نکته ها بسیار مهم است.

بهتر است دور تا دور خودرو را به دفت بازرسی کنید و هر جایی از بدنه را که به آن شکوک هستید، در جلوی قسمت مورد نظر ایستاده و یا بنشینید و از نزدیک بر روی قسمت مورد نظر تمرکز کنید و بر روی محل رنگ شدگی دست بکشید تا اطمینان حاصل کنید. پیشنهاد می شود در نور روز ماشین را بازرسی کنید و یا اگر چراغ قوه ای و یا چراغ قوه موبایل همراه تان را برای بازیدید قسمت های بیشتر ماشین استفاده کنید

فشار به شاسی خودور

در تصادف هایی که خودروها دچار چپ شدگی می شوند شاسی خودرو دچار مشکل می شود و از تراز خارج شده و آیرودینامیک خودرو دستخوش تغییرات می شود و به نوعی ایمنی ماشین را از بین خواهد برد.

استادان صافکار خودرو یا به اصطلاح بازار “شاسی کش” بعد از تصادف های سنگین، خودروی مورد نظر را به نوعی از هم باز کرده و کلاف کلی خودرو را با کشیدن و یا فشار آوردن به شاسی خودرو در زوایای خاصی، ان را باز نموده و به سر جای اول خود چفت میکنند.

اما بسیار واضح است که این روش هیچ گاه استاندارد اولیه خودرو را تأمین نمی کند و این روش تنها برای فروختن خودرو به دیگری استفاده می شود. ستون های خودرو در این نوع تصادف ها و یا تعمرات شاسی کشی از بین می رود و دچار خم و یا انحنا می گردد.

رنگ شدگی در این ستونها معمولا اتفاق می افتد و اگر به دنبال این هستیم که بخواهیم خودرو را کارشناسی مناسب کنیم و از رنگ شدگی آن مطلع شویم باید ببینم که رنگ ستون ها چکونه است آیا یک ستون خم زیادی دارد و یا انحناهای طراحی شده بر روی خودرو همچنان از کیفت رنگ مناسبی برخوردا است یا نه. لذا توجه این مسائل از همیت بالایی برخوردار است.

خرید خودروی تصادفی – یک شانس خوب یا بدشانسی بد

از جمله روش های اصلی تعمیر یک خودروی تصادفی ایجاد یک پوشش رزینی در زیر خودرو می باشد که به وسیله دستگاه های خاصی ای روکش در زیر خودرو بر روی ناحیه زیرین خودرو پاشیده می شود. پاشش این لایه رزینی در واقع به صورت عایق بوده و کف زیرین خودرو را از رنگ زدگی و پوسیدگی محافظت می کند.

این لایه چسبنده کف خودرو را از خاک و سنگ یا نمک و هر مواد مایع مضری که در کف خیابان باشد محافظت می نماید. وجود این پوشش در کفه زیری خودرو فوق العاده مهم است چرا که خودروها به واسه جنس فلزی ای که دارند دائما در معرض پوسیدگی و زنگ زدگی هستند. در ماه های پر باران و یا زمستان، خودروها در مجاورت بیشتری از آب قرار دارند و چون خودروها پس از خیس شدن قابلیت خشک کردن آن وجود ندارد.

قرار گرفتن قطرات آب در چند ساعت بر روی قسمت های مختلف خودرو در بلند مدت باعث پوسیدگی و خراب شدن می باشد. از این رو خودروهایی که در شمال کشور هستند، این مشکل و معضل را بیشتر دارد زیرا در این شهرها علاوه بر موضوع باران و آب، رطوبت هم مزید علت می شود و خودروها را دچار آسیب های جدی می کند.

اگر در نواحی زیر خودرو قسمتی را مشاهده نمودید که دارای پوشش رزین جدید می باشد و یا به نحوی بخشی از آن پوشش دارای اسپری جدید می باشد، مطمئن باشید که در زیر این بخش اتفاقاتی رخ داده است و خودرو دچار تعمیر و یا تعویض قطعه بوده است. لذا در صورت مشاهده این موضوع، موارد را با فروشنده مطرح و در خصوص آن علت را جویا شوید.

وجود ترک در شیشه جلوی خودرو

وجود ترک بر روی شیشه های خودرو و علی الخصوص شیشه جلو، ازجمله نکته های مهمی است که باید به آن توجه کنید. شیشه خودرو در واقع نقطه نهایی، ضربه گیر و موج گیرهای تصادف است، اگر ضربه به جلوی خودرو زیاد باشد. بدنه خودرو این ضربه را به سمت مرکز خودرو هدایت می کند.

سقف خودرو به واسه مسائل طراحی، محلی است که کلیه ضربه های نواحی و طرفین خودرو به آن قسمت رفته و در نهایت دچار تاب و موج می باشد. از آنجایی که سقف خودرو توسط ستون ها به بدنه وصل می شود و عرض و ضخامت این ستون ها به حدی نیست که ضربه را جذب نمایند، لذا نقش هدایت و جذب ضربه به شیشه های اطراف پنجره و یا عقب و جلوی خودرو منتقل می شود و شیشه های خودرو موج ضربه ها را منتقل می کنند.

اگر ضربه ها شدید بود، این شیشه ها قدرت و تحمل فشار را نداشته و به اشکال مختلف، شدت ضربه را بروز می دهد. برخی از مواقع شیشه ترک طولانی می خورد، بخر از مواقع به صورت تارعنکبودی ترک هایی در نواحی اطراف شیشه وجود دارد. در بخر از مواقع شیشه خم شده و در قسمتی از آن تغییر رنگ ایجاد می شود. هر یک از این نشانه ها معانی خاصی به همراه دارد که تنها یک کارشناس ماهر خودرو می تواند این موارد را تفسیر نماید.

بی نظمی در بست ها و پیچ های خودرو

این موضوع شاید به گونه ای پیش پا افتاده باشد. اما خودروهای تعمیری در قسمت موتور و سیم ها و کابل های داخل کاپوت، معمولا دارای بی نظمی و بهم ریختگی می باشند. اگر خودرو از ناحیه جلو تصادف داشته باشد، ناگزیر است که اکثر قطعات جلوی موتور تعویض شوند و هر قطعه نیز با توجه به بخش اتصالات آن، دارای نحوه خاصی از نصب و اتصال می باشد.

اکثر مکانیک ها به دلیل عدم زمان کافی و عدم حوصله برای تعمیر با سلیقه، این بست ها و چفت ها را به خوبی متصل نمی کنند و به جای استفاده از بست ها استاندارد و یا پیچ های مناسب، اکثر این نگهدارنده ها و یا خارهای نگهدارنده را به وسیله بست های کمربندی و یا چسب های لنت برق، مهار می کنند. توجه این نوع از روش تعمیر نیاز به نکته سنجی بالایی دارد.

کارشناس فنی خودرو می تواند با دقت بالا هر یک از این مهارها و چفت ها را بازرسی کند و نظر نهایی خود را به شما اعلام کند که آیا این قطعات داخلی خودرو تعویض و یا تعمیر شده اند یا خیر. دانستن این اطلاعات از سوی شما در هنگام خرید خودروی دست دوم می تواند شانس بیشتری برای یک خرید موفق به شما ارائه نماید.

شل بودن برخی از پیچ ها در برخی از قسمت ها نشانگر این است که این خودرو به نحوی تعمیر و یا تعویض شده است که باید بر رو این موضوع حساسیت نشان داد. ممکن است گاهی مشاهده کنید در قسمتی که باید یک بست یا یک پیچ باشد، هیچ موردی نیست و ممکن است پیچ افتاده باشد و یا تعمیرکار قبلی آن را نبسته باشد و یا بلعکس ممکن است در جایی که غیر متعارف باشد، یک مهار و یا پیچ غیر متعارف ببنید که این موضوع حاکی از تعمیر بعد خودرو توسط مکانیک می باشد.

 وجود پیچ‌، واشر و یا مهره های فرسوده و زنگ زده

وجود این موارد از زنگ زدگی و یا خوردگی در بخش های مختلف ماشین بسیار مهم است. در خط تولید، منتاژکاران تولید کننده خودرو در زمان مونتاژ خودرو از ابزار مخصوصی استفاده می‌کنند که به رنگ سرپیچ‌ها و مهره‌ها آسیبی نخواهد رساند، بکس های بادی موجود در خط تولید خودرو سازها دارای ابزار دقیق خاصی می باشد که به آن ترچمتر گفته می شود وظیفه این دستگاه ارائه میزان فشاری است که برای بسته شدن یک پیچ در محل خود می باشد.

از این رو فشاری که بر روی یک پیچ یا مهره در خط تولید به آن وارد می شود، کاملا استاندارد و در حد لازم می باشد به نحوی که هیچ گونه داغی و یا خط و خشی بر روی آبکاری اصلی پیچ ها نمی افتد.

وجود پیچ های فرسوده و یا زنگ زده و یا دارای خط و خش، نشانه باز شدن آن قطعه می باشد. در اصطلاح بازار و تعمیرات خودرو این است که پیچ ها باید فابریکی و یا کارخانه ای باشند. منظور از این کلمات این است که پیچ ها دارای یک لعاب خاصی می باشد که در زمانی که یک استاد تعمیرکار و یا مکانیک بخواهد این قطعات را باز کند، چون قطعات را با استفاده از ابزارهای دستی و غیر استاندارد باز می کند، این پیچ ها تخریب شده و دچار مشکل می شوند و این ابزار سنجش خوبی برای تعمیر و یا تعویض قطعات خودرو می باشد.

اگر در زمان بازرسی از خودرو مشاهده نمودید که یک سری از پیچ و مهره‌های یک ناحیه مشخص از خودرو دچار آسیب است پیشنهاد می کنیم دیگر قسمت‌های خودرو را هم به دقت بررسی نمایید زیرا وجود قطعات تعویضی و یا پیچ های از فابریکی خارج شده، محل شاهد تعویض و تعمیر قطعات است.

وجود پیچ و مهره‌های آسیب دیده،‌ زنگ زده یا خورده شده در هر بخشی از خودرو معنایی این را دارد که قطعه و یا بخش مورد نظر در بدنه خودرو و یا داخل خودرو در یک تصادف آسیب دیده است. بهتر است پس از تشخیص این موارد سوالات خود را درباره تصادفی بودن آن قسمت از فروشنده ماشین بپرسید و سپس عکس‌العمل مالک خودرو را مشاهده نمایید و رفتار او را تحلیل کنید که آیا او واقعیت را به شما می گوید یا موضوع چیز دیگریست.

 تعویضی بودن چراغ‌‌های جلو

شاید پای ثابت اکثر تصادفات خودرو که از ناحیه جلو عقب اتومبیل می باشد، قطعات مربوط به چراغ ها و یا خطر های عقب و جلوی خودرو می باشد. این قطعات به دلیل محل جایگیری و یا متریال استفاده شده در آن، همواره دچار ضربه و آسیب می باشند.

اکثر افراد بعد از تصادف اقدام به تعویض این چراغ ها می کنند اما به هر دلیل ممکن است چراغ های خریداری شده با آنچیزی که به صورت کارخانه ای بر روی خودرو نصب بوده است تفاوت داشته باشد. باید به این تفاوت ها بسیار دقت کنید.

گاهی ممکن است، چراغ جلوی یک خودرو به صورت فابریکی و یا کارخانه ای در بازار موجود نباشد و مالک ماشین مجبور شود چیزی مشابه و یا کم کیفیت تر بر روی خودرو خود نصب کند و در این حالت تغییر رنگ دو چراغ، میزان نوردهی لامپ ها و یا حتی شکل ظاهری و چفت شدن چراغ بر روی کاسه چراغ و بدنه خودرو می تواند این موضوع را مشخ نماید.

تار بودن شیشه و تلق های چراغ و یا زرد بودن نور و یا کدر بودن نور متصاعد شده از چراغ، می تواند دلیل این باشد که در تصاف اتفاق افتاده برای ماشین، این خودرو به چه میزان آسیب دیده است.

از این رو بهتر است در صورت تشخیص تعویضی بودن چراغ های جلو و یا چراغ خطرهای عقب خودرو، کاپوت خودرو و یا صندوق عقب خودرو را بالا زده و به دقت به شاسی خودرو توجه کنید. که دارای رنگ شدگی و یا تعمیرات خاصی نباشد.

اگر ضربه شدید باشد در بخش کاسه چراغ ها عیوب مشخص است. رنگ شدگی در این بخش از خودرو می تواند بسیار ماهرانه باشد اما تشخیص آن برای شما دشوار و برای یک کارشناس حرفه ای امری آسان به نظر برسد.