12
اکتبر

بازار خودروهای دست دوم

صنعت خودرو ایران از دو کارخانه اصلی و برتر داخلی و نیز چندین خودروساز دو ملیتی تشکیل شده است البته لازم به ذکر است که خودروسازهایی که به صورت شریک تجاری با یک شریک خارجی فعالیت می کنند در واقع آن شریک خارجی کسی نیست جز کشور “دوست، برادر و همسایه” چین که اثر خودروسازها به نحوی با بخش صنعت این کشور همکاری می کنند. با توجه به موضوع بسیار مهم افزایش قیمت ها و گرانی های سر سام آور دو سال اخیر، بازار خودروهای استفاده شده رشد چشمگیری را نشان داده است و به نوعی دارای ارزش اختصاصی مربوط به بازار خود شده است و سهم بیشتری از ارزش کل بازار را از نظر حجم معاملات و یا میانگین ریالی قیمت ها به خود اختصاص داه است. به عنوان مثال طبق برخی از آمارها، بازار اتومبیل دست دوم 51٪ از کل فروش در سال 2018 با رقمی حدود 30 میلیارد تومان در سراسر کشور اتفاق افتاده است.

از سوی دیگر، صنعت خودروسازی ایران برای 3 سال متوالی روند نزولی خود را حفظ کرده است که هر دو بخش خودروهای نو و دست دوم با بر اساس شرایط پیش آمده روند رشد و یا نزول آن ها دست خوش تغییراتی شده است. متأسفانه آمارهای مناسبی از سوی اتحادیه فروشندگان ماشین و بنگاه داران، از خرید و فروش خودروهای دست دوم در دست نیست و یا اتحادیه دفاتر اسناد نیز آماری از نقل و انتقال خودروهای دست دوم ارائه نمی دهد و یا پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص آمار تعویض پلاک خودروهای دست دوم گزارشی تا کنون ارائه نداده است تا بتوانیم به اعداد و ارقام واقعی تر نزدیک شویم.

بسیاری از افرادی که برای خرید خودرو به بازارهای فروش خودروی دست دوم مراجعه می‌کنند، اطلاعات کافی نسبت به مباحث فنی خودرو ندارند. و در این میان ممکن است تحت تاثیر صحبت‌های فروشندگان قرار گرفته که بعضا امکان دارد اغراق ‌آمیز یا حتی اشتباه باشند و یا این که در بعضی از موارد برخی فروشندگان با زدن واکس و یا پولیش ‌کردن بدنه و تمیزکاری ‌های بخش های مختلف خودرو، چشم خریدار را از ایرادات احتمالی دور نگه ‌دارند.

این روزها بازارهای رسمی و غیررسمی زیادی برای نمایش و فروش خودروهای دست دوم در پایتخت وجود دارد که هر یک در بازه زمانی خاصی برگزار می‌شود. توصیه ما این است که حتما با یک کارشناس مجرب به این بازارها مراجعه کنید.

طبق اصول اقتصادی جوامع مدنی، مالکیت خودرو سهم بسزایی در اقتصاد یک کشور دارد. مالیات برای خرید و فروش اتومبیل های جدید یا استفاده شده و قیمت سوخت نمونه های بسیار ویژه ای برای آن است. همچنین اقتصاد ایران این موضوع بسیار حائز اهمیت است زیرا خودرو در ایران به عنوان یک کالای سرمایه ای محاسبه می شود.

افرادی که ماشین دارند و یا صاحب یک اتومبیل هستند همیشه آماده خرید و فروش خودروی خود یا خودروی دیگری هستند. صاحبان ماشین، می خواهند از این پتانسیل استفاده بیشتری ببرند. معمولا مالکان خودروهای مدل پایین تر علاقه فراوانی به خرید خودورهای جدید تر و نو تر دارند. این ممکن است به عنوان یکی دیگر از کمک های بالقوه در اقتصاد کشور یک کشور در نظر گرفته شود

می توان گفت تقاضا برای خودروی جدید یا استفاده شده در ایران در حالی افزایش یافته است در عین حال  تعداد، طول و کیفیت بزرگراه ها بین شهرهای ایران همچنین افزایش یافته است علاوه بر این، فرصت های اعتباری ارائه شده توسط موسسات مالی نیز به افزایش رونق خودروهای دست دوم کمک می کند. شاید در دو سال گذشته، بانک های عامل، وامهایی تحت عنوان وام خرید خودرو و یا وام کمک خرید خودرو را به مشتریان خود ارائه می دادند.

اما در حال حاضر مبالغ وام ها افزایش چندانی نداشته اند و و با مبالغ دو سال گذشته در بخش دریافت وام خودرو، در حال حاضر فقط می توان خودروهای دست دوم با میزان مصرف بالا خرید. یعنی اینکه قیمت خودروهای نو و صفر آنقدر افزایش یافته است که وام های فعلی به درد خرید یک خودروی صفر می خورد و افراد تنها می توانند با دریافت این وام ها اقدام به خرید خودروهای دست دوم نمایند.

بسیاری از افرادی که برای خرید خودرو به بازارهای فروش خودروی دست دوم مراجعه می‌کنند، اطلاعات کافی نسبت به مباحث فنی خودرو ندارند. و در این میان ممکن است تحت تاثیر صحبت‌های فروشندگان قرار گرفته که بعضا امکان دارد اغراق ‌آمیز یا حتی اشتباه باشند و یا این که در بعضی از موارد برخی فروشندگان با زدن واکس و یا پولیش ‌کردن بدنه و تمیزکاری ‌های بخش های مختلف خودرو، چشم خریدار را از ایرادات احتمالی دور نگه ‌دارند.

از آنجایی که مردم تمایل زیادی به داشتن و مالکیت خودرو در ایران دارند، لذا سهم بزرگی از تراکنش های مالی در بخش صنعت و یا مالیات در موضوع خودروهای دست دوم ایجاد می شود. از این رو می بایست به طور ویژه ای به این بازار توجه نمود.

فروش خودروها به دو دسته خودروهای صفر و کارکرده طبقه بندی می شوند. هر دوی این بازارها دارای استراتژی فروش هستند اما از یکدیگر بسیار متفاوت می باشند.

اتومبیل های جدید توسط نمایندگی های مجاز فروخته می شوند که از نام ها تولید کنندگان برای تجارت خود استفاده می کنند و به طور موازی نیز نمایندگی های عمومی که خودروهای مارک های مختلفی را می فروشند نیز در بازار عمومی به عنوان بنگاه ماشین شناخته می شوند.  هر دوی این گروه ها دارای فروشگاه های فروش مستقیم می باشند. در موضوع نمایندگی، وجود شبکه فروشگاه های زنجیره ای محلیت ندارد زیرا در ایران خودروسازها به هر شخصی یک کد نمایندگی می دهند و برای هر کد نمایندگی یک محل اختصاصی در نظر گرفته می شود. اما در بخش خودروهای دست دوم، بنگاه های خرید و فروش ماشین سعی می کنند اتومبیل ها را به مشتری واقعی بفروشند و از طریق دادن اطلاعات به مشتری و استفاده از سایر راهکارهای فروش در نهایت محصول خود را به فروش می رسانند.

همینطور برخی از صاحبان خودرو، به دلیل عدم اطمینان به بنگاه های معاملاتی خودرو و یا بازارهای دست دوم، تمایل بیشتر برای فعالیت های فروش خود از طریق وب سایت های اینترنتی و یا نرم افزارهای موبایلی خرید و فروش .

لزوم توجه به بازار خودروهای دست دوم از آنجایی بسیار مهم است که، مردم سرمایه خود را به این بازار آورده و می خواهند کالایی را خریداری نمایند که علاوه بر حفظ سرمایه خود، از آن نیز به خوبی استفاده نمیاند.

خودرو یک وسیله کاملا کاربردی است و با توجه به این که وسیله های نقلیه علاوه بر کارایی می بایست موضوع ایمنی آن نیز مورد بررسی قرار بگیرند، می بایست در این موضوع بسیار حساس برخورد نمود. بازارهای موجود در بخش خودرهای دست دوم در اکثر شهرها ایران وجود دارد.

در برخی از شهرستان ها به دلیل کمی جمعیت و یا عدم نیاز به بازارهای حاشیه ای، این نقش را بنگاه های معاملاتی بر عهده می گیرند. با توجه به میزان خودروهای موجود در هر شهر و برآورد تقاضای خرید و فروش خودروهای کاردکرده، می توان به این موضوع رسید که چرا برخی از شهرستان ها، بازار بنگاه های ماشین داغ تر از بازارهای خرید و فروش حاشیه ای می باشد.

در موضوع بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم می بایست به چند فاکتور اصلی در این زمینه توجه نمود:

  1. میزان خودروهای موجود در یک منطقه جغرافیایی مانند شهر، شهرستان و یا کلانشهر
  2. میزان تقاضای خرید و فروش خودروهای صفر و کارکرده
  3. نزدیکی به مناطق آزاد
  4. نزدیکی به کارخانه های تولید خودرو

هر یک از این چهار عامل، به نوبه خود می تواند در افزایش و یا کاهش میزان تقاضای افراد یک بخش از موقعیت جغرافیایی تأثیر به سزایی بگذارد.

—-

به عنوان مثال، اکثر افرادی که در مناطق نزدیک به بنادر آزاد و یا مناطق آزاد گمرکی می باشند، تمایل بیشتری به خرید و فروش و یا استفاده از خودروهای خارجی دارند. موید این گفته می تواند شهر تبریز، بند انزلی و یا خوزستان باشد که با توجه به نزدیکی به مناطق ازاد گمرکی، حدود نیمی از خودروهای این مناطق با پلاک منطقه آزاد ترخیص شده است.

و یا اگر در کارخانه های تولیدی برخی از ماشین سازان در برخی از شهرستان ها باشد، خود رو های مربوط به آن تولید کننده در آن شهر بیشتر می شود.

با توجه به آنکه اکثر افراد و یا مالکان خودرو به اصطلاح امروزی فقط ماشین سوار می شوند و آن را مصرف می کنند، از فرایندهای فنی و کیفی خودرو، آشنایی کافی ندارند و این عدم شناخت صحیح از خودرو، زمانی آن ها را دچار مشکل می کنند که میخواهند خودرویی را خریداری نمایند و یا خودرو ای را بفروشند. در هر دو حالت، افراد عادی جامعه، به دلیل عدم شناخت و تخصص در این بخش، عمدتا با ضررهای مالی بسیاری مواجه می شوند.

اتوبلد را بشناسید

در گذشته فضای بازار و فضای کسب و کار و از آن مهم تر فضای زندگی و امرار معاش مردم، با کمترین حالت دوگانگی و دورویی مواجه بود و اکثر افراد در کاسبی و حرفه خود، دارای سلامت رفتاری و یا کلامی بودند و موضوعات مذهبی و دینی و علی الخصوص خداوند را محوریت رفتار و کلام خود قرار می دادند و به دین واسطه تمامی رفتار خود را مبتنی بر عدم گناه و دروغ استوار می کردند.

اما در حال حاضر تغییر سبک زندگی و گذار از سنت به مدرنیته، سوغات های خاصی را به همراه داشت که در شرایط کنونی زندگی در اکثر جوامع این آسیب ها به عنوان روزمره گی شناخته می شود.

بازار خودروهای دست دوم نیز، شاید بازرترین دلیل برای وجود آسیب های مختلف فرهنگی و اجتماعی در کشور عزیزمان ایران باشد. بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم در ایران و علی الخصوص در پایتخت ایران یعنی تهران، نماد یک بازار مکاره و پر از دروغ می باشد به نحوی که افراد فروشنده و یا خریدار، به دو دسته بدها و خوبها تقسیم شده اند و به سختی می توان بین این دو گروه تفاوت قائل شد.

اگر شما یک مصرف کننده عادی باشد و یک خودروی پراید داشته باشید و برای فروش این خودرو به بازار چیتگر و یا عبدال آباد در تهران بروید، شاید به سادگی نتوانید خودروی خود را به قیمت مناسب به فروش برسانید و در نهایت، به فکر دادن آگهی روزنامه و یا سایت های خرید و فروش می افتید که متأسفانه در این بخش از بازار خودروهای دست دوم دلالان نیز حضور دارند.

شاید کلمه “فقط خریدار واقعی تماس بگیرد” در اکثر آگهی ها به این دلیل باشد که زمانی شما برای ایجاد یک آگهی فروش خودروی پراید خود اقدام می کنید، پس از درج آگهی، اکثر افرادی که با شما تماس می گیرند کسانی هستند که شغلشان خرید و فروش ماشین است و یا از بنگاه معاملاتی تماس می گیرند و یا جزو افرادی هستند که با موتورسیکلت در سطح شهر می چرخند و پس از دیدن آگهی های روزنامه با صاحبان خودرو تماس گرفته و ماشین آنها را قیمت گذاری می کنند.

چه باید کرد

ممکن است برایتان مشکلی پیش بیاید و نیاز به مبلغ مالی داشته باشید، در این شرایط اولین وسیله ای که به فکر فروختن آن می افتید، خودری سواری شما است. زمانی که تصمیم به فروش اتومبیل می کنید، تازه دردسر شما شروع می شود. مسائلی مانند اینکه

  1. این ماشین را به که بفروشم؟
  2. آیا قیمت مناسبی برای این ماشین پرداخت می کنند؟
  3. در حال حاضر ماشین من چند می ارزد؟
  4. آیا ماشین من سالم است؟
  5. چه قیمتی باید بر روی ماشینم بگذارم؟
  6. ماشین را کجا ببرم که قیمت خوبی بخرند؟

و…

در این شرایط بهترین پیشنهاد این است که به جای فراخوان و کمک گرفتن از فامیل ها، اقوام، آشنایان، همکاران شرکت و یا هر کس دیگه ای که از دید شما از ماشین سر در می آورد، بهتر است با یک کارشناس خودرو تماس بگیرید که در لحظه خرید و یا فروش خودرو دست دوم، با شما همراه باشد و یا از قبل خودروی مربوطه را برای شما کارشناسی کند.

این کارشناسی به شما این امکان را می دهد که برای خودروی خود قیمت واقعی و مشتری واقعی پیدا کنید. نظرات کارشناسی یک کارشناس خودرو، در واقع یک نظر بی طرفانه و عادلانه است که بر اساس یک بازدید فنی یک گزارش واقعی تنظیم می شود.

این گزارش بدون آنگه شرایط فروشنده و یا خریدار را در نظر بگیرد و یا بخواهد به نحوی معامله را جوش دهد و یا پورسانتی بگیرد نوشته می شود.

کارشناس خودرو هیچ گونه وظیفه و یا حتی علاقه ای به جوش دادن یک معامله و یا خرید و یا فروش خودروها ندارد. زیرا کار یک کارشناس فنی خودرو قبل از معامله شروع و قبل از معامله پایان می یابد و از این رو هیچ گونه موضوع ذینفعانه ای برای کارشناس فنی خودرو وجود ندارد.

بازارهای خرید و فروش خودروی دست دوم، پیچیدگی های خاصی دارد. شاید این بازارها به دلیل نبود مسائلی همچون تغییر سبک زندگی، ماشینی شدن شهرها، به وجود آمدن کلانشهرها، عدم مدیریت زمان و مکان، عدم وجود سیستم های شفاف کننده، عدم وجود سیستم های یک پارچه خدماتی، عدم وجود متولی های دولتی خبره درامر مدیریت اجرایی، عدم بی توجهی مسئولین به مشکلات این بخش و هزار و یک مشکل مستقیم و غیر مستقیم، به وجود آمده باشد. اما در نهایت به وجود آمدن این بازارها، نشانه عدم سلامت کسب و کارهای کلی در کشور است و از آنجایی که وجود این بازارها فی نفسه و از ابتدا اشتباه است، لذا در هنگام حضور در چنین مکان هایی برای انجام معامله، باید بسیار دقت نمود که در فضایی که مملو از شک و غیر واقعیت است، نباید به سادگی انتظار وقوع اتفاق های خوب را داشت.

از آنجایی که در شرایط جدید کشور گرانی های افسارگسیخته ای شکل گرفته است و با توجه به افزایش تورم، اکثر مردم به جای پیش خرید خودروهای صفر و جدید به سراغ بازار خودروهای دست دوم و کارکرده می روند. در این شرایط با توجه به گرانی خودرو، موضوعاتی مانند تحریم، عدم قطعات لازم برای تولید و… اکثر کارخانه ها به دو دلیل خودروهای تولیدی خود را وارد بازار نمی کنند. اول آنکه برخی از خودروها به دلیل نبود قطعه کامل نیستند که این موضوع تا حدی صحیح است اما نمی تواند دلیل موثر بر کمبود برخی خودروها در بازار و یا افزایش دیوانه وار قیمت های خودرو باشد. اکثر خودروسازها به دلیل توان مالی و سرشکن کردن هزینه ها، خرید قطعات مونتاژی را به صورت سالانه انجام می دهند و معمولا شلوغ ترین بخش کارخانه های تولید خودرو بخش انبارهای آن است و به گفته بسیاری از شاهدین و یا کارکنان برخی از این شرکت های تولید خودرو، فضای انبارهای کارخانه تا سقف سوله ها از قطعات پر شده است.

اما دلیل دوم آنکه اکثر تولید کنندگان خودرو با سوء استفاده از شرایط فعلی، خودروهای تولید شده خود را وارد بازار نکرده تا قیمت ها به قول خودشان تثبیت پیدا نماید. استفاده از کلمه تثبیت توسط خودروساز در واقع معنی آن را می دهد که این تولید کنندگان منتظر هستند تا قیمت خودرو به صوت کذایی و حبابی در بازار آنقدر بالا برود که دیگر هیچ جای افزایش قیمت نباشد. یعنی قیمت ها به گونه ای افزایش یابد که دیگر بیشتر از آن قیمت نتوان خودرو را در بازار خرید و فروش نمود.

در نهایت نتیجه این رفتارها به گرانی های بسیار زیاد خودرو منجر گردید که بعد از دوسال نهایتاً روسای شرکت های خودروسازی را دستگیر در خصوص این روش مدیریت از آنها سوال شد که البته در آخر این دستگیری ها به کاهش قیمت خودرو و رسیدن قیمت خودرو به قیمت واقعی آن منجر نگردید و باید صراحت گفت که پراید 15 میلیونی و یا تیبا ی 20 میلیونی دیگر جزو خاطراتی می شوند می توانیم در ایام آتی برای فرزندانی خود تعریف نماییم. زمانی که تورم در کشور افزایش می‌یابد و هزینه‌های تولید گران می‌شود قطعا مردم قدرت خریدشان را از دست می‌دهند. در این شرایط مردم به جای پیش خرید خودروی صفر به سراغ خرید و فروش خودروهای دست دوم و کارکرده خواهند رفت.

در این روزها مشاهده می کنیم که طبیعتا قیمت خودروهای دست دوم از خودروهای صفر کمتر است. اما در آینده تعدد معاملات در بازار خودروهای دست دوم رونق چشمگیری خواهد داشت.

با توجه به شرایط فعلی کشور که تورم به صورت روزانه افزایش میابد بهتر است برای خرید خودرو سمتی حرکت کرد که سرمایه مد نظر گرفته شده برای خرید یک خورودی دست دوم، سوخت نشود و از بین نرود. همین طور که در سال گذشته دیدیم برخی با هدف سودجویی و یا سود بیشتر پول های خود را برای پیش خرید خودروهای صفر کارخانه‌های دو خودروساز اصلی کشور هدایت کردند. اکنون سوال مهم اینجاست که آیا با توجه به زیان انباشت این دو خودروساز خودروهای پیش خرید شده به مردم ارائه خواهد شد؟ طبق اعلام این دو خودرو ساز و تماس هایی که با مردم گرفته اند، واحد فروش این کارخانه ها از مردم خواسته است که بیایند به جای خودروی ثبت نام شده یک خودروی دیگر را تحویل بگیرند و یا در نهایت بیایند پول خود را پس بگیرند و یا شگرد و ترفندهایی از این دست که در نهایت مردم را صاحب خودرو نمی کند.

حال و روز بازار خودروهای دست دوم

همانطور که دیده می شود، خرید و فروش ماشین های دست دوم نیز رونق نسبی را تجربه خواهد کرد. با افزایش قیمت روز خودرو در بازار محصولات صفر کیلومتر، جای تعجبی ندارد که خودروی کارکرده نیز به گونه ای پلکانی افزایش قیمت را تجربه کند. قیمت خودرو دست دوم در بازار خرید و فروش همچنان بر سلامت فیزیکی و رنگ خودرو و البته عملکرد فنی خودرو مبتنی می باشد

همانطور که واضح است سلطه شرکت های تولید کننده خودرو مانند ایران خودرو و سایپا در بازار خودروهای دست دوم نیز به گونه ای خاص مشهود و مشخص است. هنوز هم اکثر افرادی که به دنبار خرید و یا فروش خودروی خود هستند یکی از محصولات این دو کارخانه را دارند. خودروهایی مانند انواع پژو، برلیانس، پراید، سمند، تیبا و البته تولیدات شرکای چینی این دو خودروساز جزو ماشین های بورس و نقد بازار دست دوم و خودروهای کارکرده می باشد.

خرید و فروش خودروهای کارکرده در بازه های زمانی خاصی دارای رونق و یا کسادی می شوند همین فرایند نیز برای خودروهای صفر کیلومتر و نو نیز صادق می باشد. البته خودروهای صفر کیلومتر می توانند با شانتاژهای خبری و یا برنامه های فروش ویژه دست خوش هیجان بازار شوند. اما خودروهای کارکرده و دست دوم، بر اساس شرایط تقویم سالانه، پیک های معاملاتی مربوط به خود را دارند. رونق آخر سال بازار خودرو همواره از زمان های موفق بازار خرید و فروش خودروی دست دوم می باشد. در سال گذشته بعد از رونق نسبی بازار خرید و فروش خودرو مشاهده کردیم که خرید و فروش خوردوهای صفر و نو با رکود مواجه شد و بازار خرید و فروش دست دوم ها رونق گرفت. با کمی مقایسه بازار خودرو در سال 98 با سال 97 و یا 96 متوجه می شویم که در نیم سال گذشته بازار خودروهای صفر کیلومتر در بخش خرید و فروش بسیار کساد و کم رونق بوده و میزان معاملات خودرویی فوق العاده افت نموده است و بازار شرایط خوبی را سپری نمی نماید. از جمله عوامل اصلی این رکورد جهش بی سابقه قیمت خودروها بود که اکثر افراد را از خرید ماشین علی الخصوص خودرهای صفر کیلومتر بازداشت. و این دلایل شرایط آن را فراهم نمود تا مردم در حال حاضر توجه بیشتری به خرید خودروهای کارکرده در بازار داشته باشند.

از آنجایی که در چند هفته گذشته بازار خودرو با کاهش قیمت روبرو بوده است، ولی همچنان قیمت‌های واقعی خودرو جایگاه خود را نه در بازار خودروهای دست دوم و نه در بازار خودروهای صفر کیلومتر پیدا نکرده است. شاید بتوان پیش بینی نمود که طی هفته ‌های آینده روند کاهشی قیمت ها ادامه داشته باشد و نوسانات قیمتی بازار خودرو به پایین ترین حد رسیده و شاید انتظار بهبودی بیشتری برای این شرایط نابسامان خودرو داشت

بعد از آنکه قیمت ارز با کاهش بسیار نسبی ای همراه بود در بازار کسب و کار خبرهایی منتشر گردید با این عنوان که دو خودروساز اصلی، خودروهای ناقص خود را که به گفته خودشان بر روی خط تولید داشتند و یا در کف پارکینگ ها و کارخانه ها انباشه بودند، طی یک حرکت هماهنگ، به یک باره، این خودروها صاحب قطعه شده و تکمیل شدند و درنهایت آماده تحویل به مشتریان.

در واقع پس از کاهش چند میلیونی قیمت ها، خودروسازها احساس خطر کرده و برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت ها خواستند با ارائه محصولات در این بازه زمانی از سود بیشتری بهره مند شوند زیرا زمانی که قیمت ها کاهش پیدا نماید بر دریافت سود مستقیم این کارخانه ها اثر می گذارد. بعد از کاهش نسبی قیمت خودروهای ناقص در کارخانه‌ها تکمیل و در بازار خودرو توزیع گردید و این عرضه خودرو با کاهش چند میلیونی قیمت خودروهای داخلی مواجه شده است. اما بعد ‌از زمان بر شدن روند تکمیل خودروها، جهش نزولی نرخ خوردروها شتاب کمتری داشته و مجددا روند افزایش قیمت خودروها در دستور کار می باشد.

طبق برآوردها همچنان قیمت خودرو در بازار خودروی دست دوم و صفر کیلومتر غیرواقعی میباشد و به رقم منطقی خود نرسیده است.هر چند در این شرایط تکمیل و عرضه خودروهای ناقص موجود در کارخانه ها موجب شده است بازار در انتظار تحویل خودروهای صفر کیلومتر در رکود بماند و به طور موقتی واکنشی از خود نشان ندهد. البته اگر این روند حفظ گردد و خودروهای تعهد شده و خریداری شده، توسط دو تولید کننده اصلی خودرو، تحویل مردم شود، پیش بینی می شود که قیمت برخی از محصولات داخلی با کمی کاهش روبرو شود. البته تجربه نشان داده است که در برخی از شرایط، عرضه این خودروها در بازارهای دست دوم فروش می تواند هم تأثیر افزایشی بگذارد و هم تأثیر کاهشی قیمت خودروها

تمایل عجیب مشتریان به خودروهای کارکرده

آینده بازار خودرو و نیز استقبال خریداران حقیقی برای خرید خودرو دست ‌دوم در نهایت سبب می شود که برخی فعالان و فروشندگان و خریداران واقعی خودرو، بیشتر به بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم اعتماد  به آن رجوع نمایند و از این رو معاملات در این بخش از بازار بیشتر از گذشته شود. با تواجه به افزایش و رکود بازار خودروهای صفر کیلومتر در هفته‌های جاری شاهد آن بودیم که اکثر افراد برای خرید خودرو، تمایل بیشتری به مدل‌های کارکرده پیدا کرده‌اند که البته بیشتر به دلیل نبود بودجه کافی و گرانی مدل های صفر خودرو می باشد که صد البته در نهایت رونق در این بخش از بازار به همین دلیل ایجاد شده است. چرا که درحال حاضر قیمت خودروهای کارکرده نسبت به نمونه صفر کیلومتر مشابه بسیار منطقی تر بوده و از ارزش بیشتری برای خرید برخوردار می باشد و افرادی که قصد خرید خودرو را دارند توانایی مالی خود را بر اساس قیمت خودروهای کارکرده تنظیم می نمایند.

—-

از جمله موضوعات دیگری که در حال حاضر در بازار خودرو مطرح است، ترس از کاهش قیمت خودروهای صفر کیلومتر در بازار فعلی می باشد. از این رو دلالان و کسانی که خودروهای زیادی را در انبار انباشته نموده اند مجبور شده اند تا پیش از آغاز عرضه خودروهای ناقص که در کف انبارها توسط خودروسازان انباشته شده است، اقدام به تزریق محصولات انبار کرده خود به بازار کنند و همین دلیل باعث شده است که روند کاهشی قیمت ها کمی بیشتر شود اما باز هم این رویه ثابت نمی ماند تا انتهای سال جدید مجددا قیمت ها فزونی یابد. نواسانات نرخ دلار و ارز و نیز تولیدات به جا مانده از پیش فروش های قبلی شرکت های تولید کننده خودرو و برخی از خبرهای سیاسی داخلی و خارجی در نهایت دست به دست یکدیگر داده تا تعارضاتی در بازار خودروهای صفرکیلومتر و دست دوم ایجاد شود. در حال حاضر یکی از دلایل افزایش قیمت‌ها در برخی از مدل های خودرو و یا کاهش برخی از مدلهای تولید داخل در هفته اخیر را باید به نوسان نرخ دلار نسبت داد و در عین حال انتظار مردم برای پیش فروش‌های جدید نیز به التهاب بازار دامن زده است.

هشدار به خریداران خودرو در عبدل‌آباد و چیتگر

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو نسبت به خرید خودرو از بازارهایی مانند عبدل‌آباد و چیتگر هشدار داد.

طبق آمارهای ارائه شده در شهر تهران از سوی مراکز تعویض پلاک روزانه در تهران حدود ۱۳ تا ۱۴ هزار تعویض می گردد که تنها ۵۰۰ خودروی آن از طریق نمایشگاه‌های اتومبیل معامله می شوند و بسیار دیده شده است که در موارد بی شماری بازارهای مرسوم خرید خودرو کلاه‌های گشادی بر سر مشتریان می‌گذارند و سرمایه و مال آنها را به باد داده و در نهایت خریدار با یک خودروی معیوب و یک ضرر مالی به خانه بر می گردد و علاوه بر ناراحتی های روزانه می بایست ضررهای مالی را نیز متحمل گردد.

بازارهایی مانند عبدل آباد و یا چیتگر و یا بازاری در شهر کرج که در واقع بازارهای جانبی و حاشیه ای خرید و فروش خودرو می باشد، در برخی از مواقع چنان دارای محیطی سیاه و سمی می شود که مردم نام این بازارها را “شیطان بازار” می گذارند و زیرا که بارها مشاهده کرده اند که در این بازارها، افراد به سادگی دروغ می گویند و به سادگی به یکدیگر ضررهای مالی و روحی می زنند بدون آنکه ذره ای عذاب وجدان در کارها و معاملاتشان داشته باشند.

پیشنهاد می شود هنگامی که قصد خرید یک خودروی دست دوم را داشته اید، حتما خرید خود را از جایی انجام دیهد که پروانه کسب داشته باشد. هر چند که منظور از پروانه کسب بیشتر بنگاه های خرید و فروش ماشین است که صد البته این بنگاه ها هم معضلات و مشکلات خودشان را دارند و داد و ستد با این بنگاه های معاملاتی نیزخود یک معضل محسوب می شود. اما حداقل این بنگاه ها جا و مکان مشخصی دارند.

درخواست کارشناس

اما راه حل بهتر و مطمئن تر، استفاده از کارشناسان فنی خودرو می باشد که می توانیم در این بخش و در هنگام خرید و فروش خودرو از نظرات کارشناسی این افراد استفاده نماییم. در این بازارها مکررا دیده شده است که ماشین‌های دست دوم معیوب را به افرادی فروخته اند و مال باخته ها به دفعات و با سرگردانی در بازار چیتگر و یا عبدل آباد به دنبال فروشنده ای بودند که به آنها آن ماشینه چپی و معیوب را به جای ماشین سالم و خود قالب کرده بود. از سوی دیگر نظارت بر روند فعالیت در این بازارها نظارتی وجود ندارد و هر کس ساز خودش را می زند و در هیچ جای این بازار چیزی به نفع خریداران و یا فروشندگان و مالکان اصلی خودروهای نیست و سود اصلی را تنها افرادی می برند که به عنوان دلال و یا کارچاق کن در این بازارها وجود دارند

سایت ها و نرم افزارهای خرید و فروش خودرو هم روش نوین خرید و فروش بازار خودروهای دست دوم است. اما هرچند که این روش یک روش نوین و همراه با تکنولوژی می باشد اما باید توجه داشت که محتوای اصلی موضوع دلالی و ریسک بالا در معامله خرید و فروش خودروی دست دوم، حفظ شده است و افراد کلاه بردار و شیاد، از کف بازار شیطان بازار و یا چیتگر به صفحات اینترنتی منتقل شده اند. خرید و فروش خودروی دست دوم، یک امر فوق العاده تخصصی می باشد که پیشنهاد می شود در زمان خرید حتما یک کارشناس فنی خودرو با شما همراه باشد تا بتوانیم فعالیت های کم ریسک و سود منطقی خود را داشته باشیم.

اگر به دنبال خرید از بنگاه های معاملاتی خرید و فروش خودرو هستید، پیشنهاد می کنیم، از بنگاه هایی ماشین خریداری نمایید که صاحب بنگاه، صاحب ملک بنگاه هم باشد و دفتر بنگاه اجاره ای نباشد.

زیرا بنگاه های اجاره ای از ریسک بالاتری نسبت به بنگاه های ملکی در معامله های خرید و فروش ماشین برخوردار می باشند. لذا به قدمت و سلامت بنگاه های ماشین توجه نمایید. اما اگر در نهایت هیچ یک از این موارد برای شما مناسب نبود، بهتر است از حضور یک کارشناس در هنگام معامله بهره ببرید.