کارشناسی خودرو
28
سپتامبر

کارشناسی خودرو در تهران

برای درخواست کارشناس خودرو کلیک کنید

کارشناسی خودرو در تهران | کارشناسی خودرو درتهران

همانطور که می دانید بدنه اتومبیل نقش تأثیرگذاری در حفظ سلامت و امنیت راننده و یا سرنشین خودرو دارد. علاوه بر آن زیبایی اتومبیل در واقع به کیفیت بدنه خودرو معطوف می شود. با توجه به افزایش مهارتهای استادکاران تعمیرات در بخش شاسی، بدنه و یا نقاشی، بارها مشاهده شده است که بدنه خودروها پس از تصادف مانند روز اول ترمیم و رنگ می شود که البته این ترمیم و تعمیر هیچ گاه به سلامت و ایمینی اولیه خودرو کمکی نمی نمایند و هیچ زمانی ممکن نیست که بتوانیم خودروی تصادفی به مانند روز اول و بدون عیب نماییم. با توجه به این شرایط تشخیص بخش ها و قطعات آسیب دیده نیاز به مهارت و ابزارهای دقیق مهندسی دارد تا بتوانیم تعیین نماییم که کدامیک از بخش ها و قطعات خودرو تعویض یا ترمیم شده است.

کارشناسی خودرو در تهران به فردی گفته می شود که با بکارگیری از ابزارهای دقیق تشخیص رنگ شدگی اتومبیل و همچنین داشتن دانش کافی و تجربه پس از بررسی یک خودرو می تواند نظراتی مبتنی بر دلیل در خصوص گزارش فنی خود ارائه دهد. کارشناسان بدنه اتومبیل سامانه اتوبلد در تهران قادر هستند تا با استفاده از روش های نوین تشخیصی و الکترونیکی، تمامی بخش های خودروی مورد نظر شما را بازرسی نمایند. یک کارشناس زبده بدنه خودرو می بایست قدرت تشخیص نقاط آسیب دیده که شامل قسمت شاسی، اتاق تعویضی، قطعه تعویضی، آبرنگ، کیلر پاشی، بتونه، اتاق دوتکه، اصالت خودرو، فنی اتومبیل و ارزش گذاری خودرو را داشته باشد تمامی این مهارت ها به صورت روز افزون در اختیار ناوگان کارشناسی سامانه اتوبلد در تهران قرارداد که این موضوع می توند به بالارفتن دقت نظرات کارشناسی و پایین رفتن ریسک های اضافی زمان معامله خودرو، منجر شود.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

سامانه Autobalad  با دارا بودن ناوگانی متخصصی از کارشناسان در کارشناسی خودرو و همچنین استفاده و بکارگیری از انواع دستگاه های به روز و تخصصی، جهت تشخیص کارشناسی بدنه خودرو، هم اینک در زمینه تشخیص تمامی بخش های خودرو علی الخصوص کارشناسی خودرو فعالیت می نماید. کارشناسان این سامانه در زمینه کارشناسی، ارائه مشاوره های نیاز و کاهش استرس شما در هنگام خرید از ابتدای تصمیم گیری شما برای خرید یک خودرو تا لحظه خرید و تحویل خودرو همراه شما خواهند بود.

کارشناسی اتومبیل در تهران ( کارشناسی خودرو در تهران )- یک نیاز

از آنجایی که در یک سال گذشته قیمت های خودروهای صفر به شکل باورنکردنی ای گران شده است و متعاقب آن قیمت خودروهای دست دوم نیز افزایش پیدا نموده است، خریداران خودروهای کارکرده و حتی صفر کیلومتر باید در هنگام خرید خودرو از دقت و تمرکز بالایی بهره مند باشند زیرا با توجه به هزینه های جاری ممکن است با یک خرید بد، سرمایه شما از بین رفته و دچار ضرر و زیان های جبران ناپذیری شوید. شما می توانید با بهره گیری از نیروهای متخصص و کارشناسی دقیق اتومبیل در بخش کارشناسی خودرو، با خرید اتومبیل سالم دچار ضرر و زیان و افت قیمت خودرو نشوید زیرا حتی اگر خودروی مناسب از لحاظ ظاهری را خریداری نمایید اما ممکن است هزینه های بعدی از بابت تعمیر، خاطره یک خرید موفق را برای شما تلخ و ناخوشایند نماید.

کارشناسان حرفه ای بدنه خودروی سامانه اتوبلد به صورت حضوری و آنلاین در محل شما حاضر خواهند شد و با استفاده از دستگاه های مخصوص کارشناسی خودرودر تهران و همچنین در اختیار داشتن انبوهی از دانش و اطلاعات خود در زمینه بدنه اتومبیل، این امکان را دارند تا در زمان خرید و پس از درخواست شما، کلیه آسیب های وارد شده به شاسی و اتاق اتومبیل، شامل رنگ و بتونه و آبرنگ، تعویض هر یک از قطعات خودرو، اتومبیل های دوتکه، اتاق تعویضی، اصالت اتومبیل، سقف و ستون و … را تعیین نمایند و بر اساس این روش تشخیصی یک گزارش کامل از خودروی مورد نظر را تهیه کنند و در آن زمان شما می توانید پس از کارشناسی و اطلاع از وضعیت بدنه خودرو با خیالی آسوده خودروی مودر نظر را تهیه و خریداری نمایید زیرا، یک خرید موفق خریدی است که بر اساس آگاهی کامل اتفاق افتاده باشد.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

همانطور که شرایط بازار گاها بر اساس عرف و گاهی بر اساس قانون تشکیل می شود، اتومبیلی که به دلیل تصادف شدید، اتاق آن تعویض گردیده است به طور میانگین 30 درصد قیمت اصلی آن در هنگام سلامت کامل، کاهش پیدا میکند.

در شرایط تصادف شدید خودرو ها به دلیل واژگونی از ناحیه سقف و ستون آسیب می بینند و سقف و ستون آن تعویض یا تعمیر می شوند. این خودروها نیز حدود 30 درصد افت قیمت نسبت به مدل بدون تصادف آن پیدا می کنند. تصادف های شدید که باعث آسیب های شدیدی در قسمت شاسی خودرو شود و یا باعث آن گردد که قطعات اتومبیل تعویض و یا تعمیر شوند، در نهایت سبب می شود که هریک از این آسیب ها با افت چندین درصدی قیمت اتومبیل مواجه شوند که دلیل اصلی این میزان از افت قیمت، تأثیر در ایمنی خودرو می باشد زیرا که خودرهایی که چپ کرده اند و یا تصادف شدیدی که باعث ایجاد ضایعه در این بخش های مهم شده است داشته اند، در نتیجه باعث افت ضریب ایمنی سرنشینان می شوند که موضوع ایمنی در موارد اینچنینی بسیار اهمیت دارد. لذا استفاده از نظرات کارشناسی کارشناسان خبر در بخش کارشناسی بدنه خودرو می تواند به سلامت و ایمنی سرنشینان و مالکین خودرو کمک شایانی نماید.

کارشناسی خودرو ( کارشناسی خودرو در تهران ) به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش ریالی آن صورت می پذیرد. اکثر خریداران خودر به دنبال خرید یک خودروی مناسب دست دوم هستند که در این زمنیه برای اینکه بتوانند به سلامت خودرو در هنگام خرید اطمینان کنند باید از نظرات کارشناسی کارشناسان ماهر در این بخش استفاده نمایند.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

لازم به ذکر است که کارشناسی خودرو در تهران، با معاینه فنی خودرو تفاوت دارد. کارشناسی بدنه خودرو  در واقع به سلامت شاکله خودرو توجه می کند.

چرا به کارشناس خودرو در تهران نیاز داریم

در هنگام خرید خودروی دست دوم اگر با کسی که در این زمین صاحب نظر است مشورت نکنیم به سختی می توانیم در خصوص صحت و سلامت خودرو مطمئن باشیم و مهم تر آنکه اگر بدون مشورت و یا کارشناسی خودرو را خریداری نماییم می تواند ضررهای مالی زیادی برای ما داشته باشد. گاهی امکان آن است خودرویی که قصد خرید آن را داریم از لحاظ ظاهری بسیار مناسب به نظر بیاید ولی ایرادهای فنی هم داشته باشد که ممکن است این ایرادات از دید ما پنهان بماند. گاهی دیده شده که برخی از افراد کیلومترشمار اتومبیل خود را دستکاری می نمایند تا مسافت و کارکرد کیلوتری کمتری را در هنگام فروش به مشتری نشان دهد.

شما به کمک نظرات کارشناسی یک کارشناس زبده و متخصص خودرو می‌توانید پیش از خریدن اتومبیل از ایرادات فنی و احتمالی خودرو مطلع شود هم همینطو می توانید از هزینه‌های احتمالی در آینده که برای خودروی شما ممکن از پیش بیاید آگاهی یابید و با اطلاعات کامل انتخاب راحت ‌تری داشته باشید. خریداری نمودن یک خودروی دست دوم بدون اینکه مطمئن شوید که خودروی مورد نظر از سلامت کافی برخوردار است، خرید آن خودرو می‌تواند منجر به ضررهای جبران ناپذیری برای شما شود.

اکثر از خودروهای موجود در بازار از نظر ظاهر بسیار مناسب به چشم می آیند اما با یک بررسی تخصصی می توانیم ایرادات مخفی آن را مشخص نماییم و بدانیم که ماشین مورد نظر در چه بخش هایی دچار مشکل می باشد. علاوه بر این ممکن است کیلومتر برخی از این خودروها توسط مالکین قبلی دستکاری شده باشد و اعداد و کیلومتر غیر واقعی نشان دهد.

در برخی موارد دیده شده است که نحوه این دستکاری به قدری حرفه ای و دقیق است که تنها یک متخصص می‌تواند آن را تشخیص دهد. همانطور که میدانید در ایران صنعت تعمیر و بازسازی خودرو پیشرفت چشمگیری داشته و استادکارانی که در این حوزه مشغول به کار هستند بسیار حرفه ای و متبحرانه عمل می کنند.

کارشناسی خودرو در تهران شامل بخش‌های متعددی می‌شود که در ادامه توضیح داده می شود

کارشناسی خودرو در تهران ( کارشناسی بدنه خودرو در تهران )

همانطور که از اسم این روش کارشناسی مشخص است کارشناسی بدنه خودرو یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های کارشناسی خودرو به‌ محسوب می شود زیرا هرگونه رنگ شدگی، تعویض و یا زنگ زدگی در قطعات خوردگی، تغییر شکل یا دفرمه شدن، در ارزشگذاری قیمت خودرو تأثیر خواهد گذاشت. اگر در یک تصادف خودرویی دچار آسیب و حادثه شود، بدنه آن دچار عارضه و عیب شده و از حالت استاندارد خارج می شود و به نوعی استحکام خود را از دست داده و تغییر شکل می دهد. استادکاران صافکار ماشین و یه به اصطلاح “شاسی کش ها” می توانند با مهارتهایی که دارند خودرو را مجددا به حالت اولین درآورده بدون آنکه قسمت دچار حادثه را تعویض نمایند. این بخش هایی معیوب دیگر به خوبی گذشته نبوده و می بایست حتما تعویض شوند.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو در تهران خود شامل سه بخش می‌شود:

بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو

کارشناسی شاسی و ستون‌ها

بررسی شاسی و ستون‌های خودرو

بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

همانطور که میدانید شاسی اصلی ترین و مهم ترین بخش بدنه اتومبیل می باشد و به دلیل نحوه طراحی اتومبیل ها، ما معولا نمی توانیم این شاسی که تمامی اکثر قطعات اصلی ماشین بر روی آن سوار است را ببینیم. به طور معمول باید گفت اگر آسیبی به قسمت شاسی خودرو وارد شود بهتر از خرید آن خودرو منصرف شویم. زیرا این بخش از خودرو نمی تواند به سادگی تعویض شود و یا هزینه بالایی دارد و اکثر مالکان خودرو پس از تصادف به دلیل هزینه بالای خرید شاسی، سعی بر ترمیم رو تعمیر آن را دارند. از این رو استادکاران صافکار نیز با مهارت بالایی این خودروها را تعمیر می کنند و مالکان آن را به دیگران می فروشند. پیشنهاد می شود که در صورت بروز هرگونه آسیب دیدگی در این بخش از خرید خودرو منصرف شوید. کارشناسی بدنه خودرو در این بخش به واسطه حساسیت فوق العاده بالا می بایست توسط کارشناسان خبره و مجرب سامانه ………. صورت پذیرد. باید حتما توجه داشت در این زمینه از نظرات غیر کارشناسی و یا دلسوزانه اقوام، بستگان و یا آشنایان استفاده ننمایید زیرا، علاوه بر سوخت هزینه های مالی، ممکن از مسایل ایمنی و جانی شما را تهدید نماید.

ستون های خودرو

ستون های خودرو در اسکلت کلی اتومبیل نقش خاصی را ایفا می کنند. اگر سقف ماشین ها به عنوان ضعیف ترین بخش اتومبیل باشد، ستون ها در واقع وظیفه اتصال این قسمت را با بدنه اصلی خودرو دارند. ویژگی مهم ستونها در موضوع کارشناسی خودرو در تهران به دلیل موقعیت حساس این قطعه در بدنه خودرو می باشد. با اندکی دقت متوجه می شویم در علم خودرو سازی جدید، ستون ها نقش مهمی در استحکام خودرو دارند و همچنین اکثر کمپانی های تولید کننده خودرو در حال حاضر از ستون ها به جای بستر قرارگیری ایربک های خودرو استفاده می کنند که این بدان معنی است که ستون ها نقش ایمنی و حفاظتی خاصی را در بدنه کلی خودرو ایفا می کنند.

کارشناسی رنگ شدگی بدنه

مهارت بالای استادکاران نقاش در صنعت تعیمرات و خودروهای دست دوم غیر قابل انکار است. از آنجایی که کشور ایران به دلایل تحریمی و یا ضعف تولید و یا شبکه خدمات پس از فروش و یا حتی به دلیل هزینه های سر سام آور تعمیرات، قادر به تعویض قطعات خودرو نیستند، در این شرایط استادکاران صافکار و نقاش، ابتکار عمل را به دست گرفته و با توان هرچه بیشتر مهارت خود را در ترمیم و تعمیر بدنه اتومبیل در قطعات مختلف را افزایش داده اند.

این مهارت ها به گونه ای افزایش یافته است که، این استادکاران قادر خواهند بود یک ماشین چپ شده و تصادفی را که به صورت کامل منهدم شده است را مجدداً از لحاظ بدنه، شاسی و رنگ احیا نمایند. دیدن این حجم از مهارت جای تعریف و تمجید را دارد اما در آنجایی که بخواهند همان ماشین به جای یک ماشین سالم و کم عیب فروخته شود، جای تأسف و نگرانی وجود دارد.

کارشناسان تشخیص رنگ و بدنه خودرو در محل سامانه اتوبلد می توانند تمامی این مسائل را کشف و شفاف سازی نماید. اگر در زیر رنگ خودرو اتفاقاتی صورت گرفته باشد که در وهله اول از دید مشتری و یا سایرین پنهان باشد، این گونه کارشناسی ها می تواند به تأثیر هر چه بیشتر شفافیت در معاملات اینچنینی بیافزاید.

کارشناسی بدنه و تعویض قطعات بدنه خودرو

گاهی ممکن از یک خودرو دارای یک تصادف و حادثه شدیدی باشد در این شرایط حتما می بایست بخش مورد نظر تعویض گردد زیرا ایمنی خودرو و مسائل مربوط به آیرودینامیک آن دچار تغییرات می شود و به اصطلاح دیگر خودرو استیبل نیست. در این شرایط و با در نظر گرفتن فرهنگ تعاملی داخل ایران، خودروهایی که قطعات بدنه آنها تعویض شوند به عنوان “خودروری تعویضی” شناخته می شوند و در این شرایط خودرو ارزش کاهشی پیدا می کند و در ایران تعویض یک قطعه به مثابه افت قیمت و کم کیفیت بودن خودرو است در حالی که همانطور که قبلا اشاره کردیم در سراسر دنیا و کشورهای پیشرفته، امر تعویض قطعه امری ایجابی و واجب است و اگر خودرویی تعویض قطعه نشود به عنوان خودروی غیر ایمن شناخته می شود.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

بسیار بدیهی و واضح است که قطعه تعویض شده از سلامت و استحکام بیشتری برخوردار است اما در ایران این موضوع یک امر منفی در مبحث خودروها شناخته می شود. اما اگر با توصیف این شرایط، خودرویی که نیاز به خرید آن دارید، اگر دچار تعویض قطعه شده بود و اگر این موضوع یک پوئن منفی برای ارزش خودرو باشد، شما چگونه می توانید این موضوع را تشخیص دهید.

باید گفت که شما راهی ندارید جز مشورت و کمک گرفتن از کارشناسان خبره در کارشناسی بدنه خودرو. این موضوع آنقدر اهمیت دارد که می تواند شما ار از هزینه های اضافی و غیرواقعی چند میلیونی نجات دهد. تشخیص قطعه تعویضی نیز مشکل است، زیرا بارها دیده شده که قطعه تعویضی دقیقا از روی یک خودوری دیگر با همان مشخصات باز شده است و برای خودروی دیگری استفاده گردیده و در این حالت سیستم های تشخیصی عمومی و عرفی، دیگر جایگاهی ندارد و باید از تشخیص بدنه خودرو با استفاده از روش های تکنیکی و الکترونیکی استفاده نمود.  روش تست دیجیتال در تست و کارشناسی بدنه خودرو از جمله مسائل مهمی می باشد که ایجد شفافیت در معاملات خودرو می تواند کمک شایانی نماید.

روش های نوین کارشناسی خودرو در تهران در بخش های زیر انجام می شود:

کارشناسی بدنه خودرو در تهران در بخش اصالت شاکله اصلی خودرو (سقف، ستونها و شاسی)

کارشناسی خودرو در تهران و قطعات بیرونی بدنه خودرو (گلگیرها، درب های جانبی، درب صندوق عقب و کاپوت)

کارشناسی بدنه جهت قطعات تعویضی بدنه خودرو

کارشناسی خودرو در تهران- سقف، ستونها و شاسی

قسمت های شاسی، ستون و یا سفت خودروها اصلی ترین قسمت های بدنه یک خودرو می باشند و در قیاس با مابقی قسمت ها و بخش های و یا قطعات خودرو، از آسیب دیدگی کمتری برخوردار می باشند. مگر آنکه خودرو دارای یک تصادف شدید شود و به اصطلاح خودرو چپ کرده باشد. در این حالت است که این بخش ها نیز دچار آسیب اولیه می شود. نکته مهم اینکه، سلامت این بخش ها در زمان ارزشگذاری خودرو نقش به سزایی دارد. از این رو بسیار مهم است که اگر پس از کارشناسی بدنه خودرو، کارشناس مورد نظر پس از ارائه نظرات کارشناسی خود و مشورت دادن به شما اعلام نمود که خودرویی را که قصد خرید آن را دارید، در یکی از این سه بخش دارای آسیب جدی است از خرید آن خودرو صرف نظر کنید.

بسیار واضح است که سقف خودرو در تصادفات عادی و یا شهری و یا حتی معمولی آسیب نمی بیند مگر آنکه خودرو در شرایط خاصی دارای یک تصادف و حادثه شدیدی باشد که در این صورت، خودرو بسیار آسیب می بیند و ارزش خرید ندارد چه از لحاظ مالی و ریالی و چه از لحاظت کارایی و ایمنی.

احتمال چپ کردن در خودروهایی که کارشناسی بدنه می شوند بعضا دیده شده است. اما اگر کارشناسی طبق دلالیل موجه و کارشناسی خود اعلام نمود که خودروی مورد نظر چپ کرده است و یا از سمت جلوی ماشین و یا عقب ماشین متحمل ضربه ای شده است که ستون های ماشین دچار دفرمگی شده اند، بهتر است به توصیه های کارشناس بدنه خودروی سامانه اتوبلد گوش نمایید و از خرید خودرو منصرف شود.

در بخش کارشناسی خودرو در تهران مخصوصا در موضوع اتاق خودرو بسیار دقت نمایید. طبق گزارش کارشناسان بدنه خودروی سامانه اتوبلد بارها دیده شده است که اتاق خودرو با شماره موتور متفاوت است و اگر دقت نظر و کارشناسی صحیح همکاران ما در این موارد نبود، ممکن بود برخی از هموطنانمان با مشکلات عدیده انتظامی و امنیتی روبرو شوند و علاوه بر آن سرمایه خود را هم از دست دهند. لذا در خصوصو تشخیص تعویض اتاق تنها به مشخصات و برگه تعویض نیروی انتظامی اکتفا نکرده و از متخصصان زبده امر، استفاده نمایید.

جالب است که بدانید گاهی ممکن است خودرویی یک تصادف شدید داشته باشد ولی چپ نکرده باشد یعنی تشخیص کارشناسی خودرو در تهران بر این باشد که این خودرو دارای سقف سالمی است ولی چپ نکرده است. اما با کمی دقت متوجه می شویم که خودرو از طرفین سمت درب ها و یا از سمت جلو و یا عقب ماشین دچار تصادف و تحمل ضربه شده است.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

در این شرایط دقت کنید که اگر اتومبیل از طرفین و سمت درب ها ضربه خورده باشد ممکن است ستونهای وسطی خودرو دچار آسیب و دفرمگی شده باشد در اینجا کارشناسان شرکت، حساسیت بالایی در بخش تعیین رنگ ستون دارند زیرا در این بخش است که اکثر استادکاران ستون ها را ترمیم و سپس رنگ می نمایند. لذا کارشناسان سامانه اوتوبلد ( کارشناسی خودرو درتهران ) دقت بالایی در بخش تعیین سلامت ستون های یک ماشین دارند تا از احتمالات بعدی تصادف به سادگی سر در بیاورند.

کارشناسان زبده سامانه اتوبلد در هنگام کارشناسی خودروی مورد نظر شما دقت می کننند که اگر ضربه از قسمت عقب ماشین وارد شده باشد ممکن است قسمت های مربوط به کف صندوق عقب دچار آسیب باشد، دراین شرایط کارشناسان ما موکت های تعبیه شده را در قسمت صندوق عقب، جدا سازی می کنند و تمام بخش های صندوق عقب را به درستی مورد بررسی قرار می دهند. هیچ یک از بخش های مورد نظر از قلم نیافتاده و به دقت مورد بازرسی قرار می گیرد.

همانطور که گفته شد ایجاد شدن عیب در قسمت سقف، ستون و شاسی اتومبیل به طور مستقیم در کارشناسی قیمت خودرو تاثیر می گذارد، به گونه ای که این عیوب قادر خواهند بود که قیمت خودرو را بسیار کاهش دهند. از این رو در روش های تشخیص بدنه خودرو اگر کارشناس فنی بدنه خودرو تشخیص دهد که ضربه وارد شده به خودرو شدید بوده و قسمت های اساسی مانند سقف، ستون و یا شاسی آسیب دیده اند، توصیه می گردد به هیچ عنوان خودروی مورد نظر را خریداری ننمایید.

بدیهی است که تشخیص نیروی وارد شده به قسمت های مهم خودرو در بدنه اتوبیل، از عهده افراد معمولی و غیر کارشناس خارج است و تشخیص چنین مواردی تنها از عهده کارشناسان با تجربه این صنعت برخواهد آمد.

بسیار واضح است که خودرویی با تصادف شدید امکان آنکه بتوانیم آن را مانند روز اول خوب و بدون عیب نماییم وجود ندارد. خصوصا اگر آسیب وارده به بخش شاسی، ستون و سقف باشد. آسیب در این بخش ها نماینگر نیروی وارده شدید به بدنه اتومبیل می باشد.

نکته لازم به ذکر آنکه خوشبختانه با توجه به حساسیت قطعات، در تصادفات سهمگین، آسیب وارده به قطعات اساسی بدنه خودرو به حدی بالا می باشد که معمولا کمتر از 10% خودروها دارای چنین آسیب هایی می شوند.

کارشناسی بدنه برای قطعات بیرونی خودرو

در این بخش از کارشناسی بدنه خودرو کارشناسان مجرب سامانه اتوبلد قطعات مختلفی را از قطعات بیرونی بدنه خودرو مورد بررسی و کارشناسی قرار می دهند. این قطعات شامل 4 گلگیر، 4 درب، 1 درب کاپوت و 1 درب صندوق عقب میباشد.

از آنجایی که قسمت های بیرونی خودرو مانند گلگیرها و دربها و نیز کاپوت و صندوق عقب، به عنوان قطعات اساسی و ظاهری خودرو هستد بیشتر در معرض تصادف قرار دارند. قسمت های گلگیر و قسمت های کاپوت به توجه به شیوه رانندگی در ایران بیشتر آسیب دیده و استادکاران صافکارو نقاش در این بخش دارای مهارت بیشتری شده اند.

لذا بخش هایی مانند ستون و یا شاسی اگر دارای ضایعه ای باشند زودتر و راحت تر قابل تشخیص است و به سادگی می توان در خصوص این قطعات کارشناسی لازم را بیان نمود. اما در خصوص بدنه باید دقت و تمرکز بیشتری داشت زیرا مهارت های استادان تعمیرات، چالش اصلی این بخش از کارشناسی می باشد. از آنجا که قسمتهای بیرونی بدنه خودرو یعنی دربها و گلگیرها ظاهر خودرو را تشکیل می دهند، همواره در معرض آسیبهای بسیاری قرار دارند و همین امر موجب می شود تا در صورت بروز آسیب، دقت بسیاری جهت ترمیم این بخشها به کار گرفته شود.

کارشناسی خودرو در تهران و تعویض

روش تشخیص کارشناسی تعویض قطعات خودرو تقریبا مشابه فعالیتی است که جهت کارشناسی رنگ خودرو صورت می پذیرد. یعنی کارشناسان خبره سامانه اتوبلد در هنگام کارشناسی بدنه خودرو، قطعات بدنه خودرو را از هر دو زاویه بررسی می نماید. هم از بابت رنگ شدگی و هم از بابت تعویض قطعات مورد نظر در بدنه خودرو.

قطعات خارجی بدنه خودرو تنها در زمانی تعویض می شوند که ضربه و یا آسیب وارده به حدی بالا باشد که دیگر نتوان، قطعه مورد نظر را تعمیر و یا ترمیم نمود. این تعویض به مثابه این است که خودروی مورد نظر دارای تصادف شدیدی بوده است. اما دلیل دیگر اینکه اکثر مالکان خودرو پس از تصادف اقدام به تعوضی قطعه نمی کنند این است که تعویض یک قطعه از بدنه مانند گلگیر جلو یا عقب و یا درب سمت سر نشین و یا مسافر نسبت به رنگ همان ماشین از هزینه بیشتری برخوردار است. لذا اکثر مالکین خودرو سعی بر ترمیم و یا تعمیر همان قطه در شرایط خاص خود را دارند.

از جمله دلایل دیگری که مالکین خودرو اقدام به تعویض قطعه نمی کنند این است که اگر خودرویی در کارشناسی، مشخص شود که قطعات تعویضی در بخش بدنه دارد، از افت قیمت بالایی برخوردای می شود و به اصطلاح بازار می گویند که بدنه “تعویضی” است که این کلیدواژه یعنی شروع کاهش قیمت و ارزش خودرو.

لذا کارشناسی بدنه یک خودرو در حالتی که یک قطعه از بدنه تعویض شده باشد با حالتی که همان قطعه رنگ شده باشد متفاوت است. همچنین توجه نمایید که اکثرا هنگامی یک قطعه از بدنه تعویض می شود، به یکی از قطعات اصلی خودرو (ستون، شاسی یا کفی صندوق عقب) هم ممکن است خسارت وارد شده باشد و در شرایط منطقی این یک خوش شانسی محسوب می شود که آسیب خودرو پس از تصادف به قطعات بیرونی تحمیل شده باشد و شاسی و ستون را تحت تاثیر قرار نداده باشد. بسیاری از مالکان زمانی که قطعه ای از بدنه آسیب جدی می بیند و نیاز به تعویض پیدا می کنند، از قطعات استوک موجود در بازار استفاده می کنند. مثلا حالتی را فرض کنید که در اثر یک تصادف شدید نیاز باشد یکی از دربهای خودرو تعویض شود. در واقع آنکه اگر تعویض یک قعطه از بدنه بیرونی خودرو انجام گرفته باشد، باید به این نکته توجه داشت که در صورت سلامت بودن شاسی، سقف و ستون، تصادف مورد بیان، از شدن بسیار کمی برخوردار بوده به حدی که فقط قطعه مورد نظر دچار آسیب شده است.

در برخی از موارد دیده شده است که مالک یک خودرو پس از تصادف تصمیم به تعویض درب ماشین خود می کند در این شرایط به جای آنکه یک درب با رنگ خام را  خریداری نماید و آن را به استاد نقاش خودرو بدهد تا درب رنگ شده و نصب گردد، به بازارهای دست دوم فروشی قطعات سر زده و نیاز خود را از آنجا تهیه می کند.

اکثر این افراد به عنوان مثال بازار میدان شوش تهران سری می زنند و درب استوک مورد نظر خود را تهیه می کنند. این درب استوک خودرو، در واقع برای یک خودروی تصادفی دیگری است که در یک حادثه جداگانه ای دچار ضایعه شده و افرادی این خودروها را به صورت اوراق خریده و قسمت های سالم آن را جدا می کنند و به صورت جداگانه و قطعه تنها، در بازار به فروش می رسانند.

سپس مالک خودرو درب استوک مورد نظر را خریداری می کند و به صافکار مورد نظر تحویل داده و درب را نصب می کند. در این شرایط، درب خودرو در واقع همان درب شرکتی کارخانه می باشد و تشخیص آن برای افراد معمولی غیر ممکن است و به جز مالک خودرو و استاد صافکار خودرو کسی از این موضوع خبری ندارد.

در اینجاست که حضور و وجود یک کارشناست تشخیص بدنه خودرو نیازمند می باشد که اصول اصلی تشخیص و بازرسی را برای تعیین چنین مواردی به کار بگیرد.

استفاده از دستگاه های به روز دنیا به همراه تجربه و مهارت روز افزون این کارشناسان، می تواند به نتیجه گیری صحیح و مناسبی ختم گردد و شما را از ضررهای مالی در امان بدارد. از آنجا که تشخیص اشتباه در تعویض یا اصیل بودن قطعات خودرو در کارشناسی قیمت خودرو تاثیر به سزایی دارد، سعی کنید جهت کارشناسی خودرو از افرادی کمک بگیرید که در کار خود ماهر باشند. خدمات آنلاین کارشناسی خودرو در محل سامانه…….. همواره پشتیبان شما در زمان خرید خودرو می باشد.

کارشناسی خودرو اتوبلد ( کارشناسی خودرو درتهران )

کارشناسی بدنه خودرو به بررسی کامل خودرو از نظر بدنه، تعویض قطعات و یا ضایعات و عیوب قطعات بیرونی خودرو می پردازد. این روش از تشخیص و کارشناسی به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن صورت می پذیرد زیرا با توجه به هزینه های بالای خرید یک خودرو باید در انتخاب خودروی مناسب دقت نماییم. اکثر کسانی که تمایل دارند تا یک خودروی دست دوم و یا صفر خریداری کنند پیشنهاد می شود به منظور اطمینان از سلامت خودرو از خدمات کارشناسی تخصصی بدنه خودرو سامانه اتوبلد استفاده نمایند. کارشناسی بدنه خودرو و یا به طور کلی کارشناسی خودرو با معاینه فنی خودرو متفاوت است زیرا در هنگام انجام معاینه فنی ارزش واقعی خودرو تعیین نمی گردد و تنها قطعات و ادوات خودرو بازرسی می شود و عیب یابی از بابت سیکل اجرایی و بهره وری نیروی خودرو انجام می گیرد. در زمان معاینه فنی، سیستم های ارزیاب برایشان فرقی نمی کند که ماشین تولید داخل است یا وارداتی، خارجی است یا ایران، گران است یا ارزان و در نهایت به سیکل گردشی و بهره وری نیرو انرژی توجه دارد. اما در کارشناسی بدنه خودرو ما علاوه بر تمام این بخش ها به کیفیت و ارزش واقعی خودرو و تمام قطعات چه ظاهری و چه باطنی توجه می کنیم.

کارشناسی خودرو در تهران

خدمات قابل ارائه در بخش خدمات کارشناسی بدنه خودرو سامانه اتوبلد.

تشخیص دو تیکه و چپی خودرو (اتاق تعویض)

تشخیص و تست کامل رنگ، آبرنگ، بدنه، لیسه گیری، قلم گیری

بازرسی اصالت خودرو

کارشناسی انواع خودروهای ایرانی و خارجی

تست سلامت سقف و شاسی و ستون

ارائه برگه ضمانت تشخیص‌ ممهور

دارای اتاق نور

تشخیص رنگ با استفاده از دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال

بازدید از خودرو به صورت سیار در محل شما در سریع ترین زمان

کارشناسی دقیق با استفاده از جدید ترین متد روز دنیا

تست و تشخیص قطعات تعویضی حتی استوک فابریک

تشخیص ماشین های تصادفی با استفاده از کارشناسی بدنه خودرو در تهران

دیده شده است که برخي از فروشندگان خودرو متأسفانه با هر روشي در سدد آن هستند که ايرادات خودرو را پنها و كتمان حقيقت نمایند. مهم ترین موضوع در زمان خرید یک اتومبیل، این است که خودرو تصادف نداشته باشد یا تصادف سنگین نکرده باشد و یا مهم تر از آن خودرو به اصطلاح چپی نباشد. در این حالت برخی از فروشندگان از روش هاي مختلفی برای ترمیم و تعویض قطعات استفاده می کنند تا بتوانند ماشین معیوب خود را به جای یک ماشین سالم به فروش برسانند.

کارشناسان سامانه اتوبلد قادر خواهند بود تمامی این ترفندهای جدید را کشف و شفاسازی بیشتری در هنگام انجام معامله ایجاد نماید. روش های تشخصی کارشناس بدنه خودرو در بخش های مختلف می باشد که می توان برخی از آنها اشاره نمود. این کارشناسی در بخش هایی مانند بتونه و ترميم رنگ قسمت هاي آسيب ديده، دو تيكه بودن خودرو، جوشكاري شاسي ها، تعويض قطعات آسيب ديده مثلاً (درب، گلكير، كاپوت و غيره )، تعويض چراغ ها، تعويض شيشه ها، نا هماهنگي و ميزان نبودن فاصله بين قطعات مثلاً فاصله بين كاپوت و گلگير، فاصله چراغ عقب و درب صندوق و …، نا هماهنگي ضخامت رنگ قسمت هاي مختلف انجام می گیرد و تمام مغایرت ها در هر یک از این قطعات گزارش نویسی می گردد و در نهایت ارزشگذاری خودروی مورد نظر اتفاق می افتد و شما میتوانید بر اساس این گزارش تصمیمات درستی را بگیرید.

اخبار ومقالات کارشناسی خودرو کارشناسی خودرو در محل